Чиновнику Держслужби експортного контролю висунуто обвинувачення за хабар у 250 тис. доларів

ДолариВисокопосадовцю Державної служби експортного контролю України С. М. Головатому висунуто обвинувачення у вимаганні та отриманні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі та прийнятті завідомо неправомірних рішень.

Під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України досудове розслідування стосовно нього було завершено та передано для ознайомлення стороною захисту, - повідомляє НАБУ.

Так, досудовим слідством, яке проводили детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, встановлено, що С .Головатий, перебуваючи на посаді заступника директора департаменту – начальника відділу департаменту державної експертизи Державної служби експортного контролю України, отримав 250 тис. доларів США неправомірної вигоди (хабара) за реєстрацію та видачу дозволу підприємству «Мотордеталь-Конотоп» на торгівлю товарами військового та подвійного призначення (комплектуючих до двигунів військових автомобілів, БТРів та танків) за кордон.

Високопосадовця було викрито та затримано безпосередньо під час передачі частини вказаної суми посередником – представником фірми, що попри проведення в Україні антитерористичної операції, хотіла експортувати товари подвійного призначення за кордон.

Антикорупційні прокурори вимагають притягти високопосадовця до кримінальної відповідальності згідно з ч.4 ст. 368 Кримінального Кодексу України, якою передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років з конфіскацією майна.

У ході досудового розслідування, яке тривало менше 3 місяців, накладено арешт на все майно обвинуваченого, конфіскація якого можлива за вироком суду. С. Головатому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, який в подальшому було змінено на заставу у розмірі 3,6 млн. грн. За клопотанням антикорупційного прокурора підозрюваного відсторонено від займаної посади на час проведення досудового розслідування та судового розгляду.