54 мільйони приватному товариству від державного підприємства

Фото: ДТ

Фото: ДТ

ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» у листопаді 2015 року закупив вибухівку у ТОВ  «Науково-виробниче підприємство «Зоря». Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель», пише «Бюро аналізу та політики».

Фірму НВП «Зоря» (м. Рубіжне Луганської обл.) у 2010 році заснував Айдин Абдурашитович Айсін, який на момент заснування фірми працював заступником директора по фінансах та економіці в «Укртрансгазі». Згодом Айсін став віце-президентом «Енергоатому», «Зорю» було перереєстровано на кіпрський офшор «Зеріфо венчерз ЛТД».

Директором ТОВ «НВП «Зоря» є Олександр Чернецов, відомий як головний інженер Рубіжанського казенного заводу «Зоря», на частині виробничих потужностей якого і було створено приватну фірму «НВП «Зоря». Раніше казенним заводом керував Юрій Бойко, який нині є головою політичної партії «Опозиційний блок». Чернецов також керував Рубіжанською міською організацією Республіканської партії, яку очолював Бойко.

Син Олександра Чернецова Антон фігурує акціонером та співзасновником кількох компаній. Наприклад, компанія «Укренергомонтаж» отримала підряди на 3,9 млрд гривень після призначення Юрія Бойко міністром палива та енергетики у 2010 році. Про це повідомляє «Економічна правда».

У лютому 2015 року комбінат закупив амоніт на 20% дешевше – по 61 тис грн./т., а грамоніт, який нині замовили по 31 тис грн., тоді коштував на 29% дешевше – по 22 тис грн./т.