Від сільради на Рівненщині вимагають відкрити інформацію про закупівлю на мільйони

Мирослав Кремезь

Мирослав Кремезь

Представниця Уповноваженого Ірина Кушнір вимагає від Бережницької сільради, що в Дубровицьому районі на Рівненщині, розкрити подробиці проведених нею тендерів, за якими у 2011-2012 роках у село намагалися провести газ, пише «Четверта влада».

Нагадуємо, у 2011 році ця сільрада провела відкриті торги щодо будівництва підвідного газопроводу до сіл Берестя, Орв’яниця, Соломіївка, Кураш, Бережниця Дубровицького району. Наразі у «Віснику державних закупівель» зазначено, що в торгах взяла участь і перемогла лише одна фірма – та, що запропонувала ідею газифікації для селян – ТОВ «Рівнеагроспецмонтаж». Її власниця Віра Лопачук – теща керівника «Рівнегазу» і на тоді депутата облради Петра Дубаса.

Саме з цією фірмою сільрада і укладає перший договір на понад 15 мільйонів гривень. У сільраді стверджують, що участь у закупівлі брало дві фірми, проте доказів цьому не надали.

Не добудувавши газопровід, у 2012 році ТОВ «Рівнеагроспецмонтаж» нав’язує сільській раді додаткову угоду. До попередньої суми додає ще понад 4 мільйони. Підстава – рекомендація Мінрегіонбуду будівельним організаціям власним коштом підвищити середньомісячну зарплату своїм працівникам.

Юристка Громадської ініціативи «За чесний тендер» Мирослава Примак вважає, щоповторну процедуру закупівлі у ТОВ «Рівнеагроспецмонтаж» провели з порушенням.

Сільський голова Бережниці Мирослав Кремезь приховує детальну інформацію про першу та другу закупівлю, яку журналісти намагалися з`ясувати, щоб зробити остаточну оцінку виявленим порушенням.

Тепер оцінку діям голови та сільради загалом дали і в офісі Уповноваженої ВР з прав людини. Тут вимагають надати запитувану інформацію та попереджають про те, що складуть протокол про адмінвідповідальність через порушення Закону про доступ до публічної інформації.