На Черкащині чиновник-хабарник отримав три роки тюрми

хабар


Начальник Управління державного земельного кадастру та експертизи Головного управління Держземагентства у Черкаській області вимагав від приватної особи неправомірну вигоду за підписання та сприяння у затвердженні висновків землевпорядних експертиз та надання дозволів на розроблення документації із землеустрою щодо відведення в оренду 38,5 га землі сільськогосподарського призначення із земель державної власності, розташованих в адміністративних межах Стецівської сільської ради Чигиринського району Черкащини.

13 вересня 2013 року, хабарник, перебуваючи в автомобілі в м. Черкаси, одержав від приватної особи 13,5 тис доларів США.

Прокуратура області підтримала державне обвинувачення у кримінальному провадженні за обвинуваченням службовця у злочині, передбаченому ч. 4 ст. 368 КК України. Про це повідомляють у прокуратурі Черкаської області.

За результатами судового розгляду, вироком Соснівського районного суду міста Черкаси від 15.10.2015р. екс-начальника визнано винуванним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України та призначено покарання – п’ять років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням адміністративно-господарських та організаційно-розпорядчих функцій строком на 3 роки з конфіскацією майна, відповідно до вимог ст. 54 КК України – позбавлено 9 рангу держслужбовця. Однак на підставі ст. 75 КК України хабарника звільнено від відбування основного покарання з іспитовим строком 3 роки та покладено обов’язки, передбачені п.п. 2, 3, 4 ст. 76 КК України.

«У зв’язку із невідповідністю призначеного судом покарання тяжкості кримінального правопорушення та особі обвинуваченого прокуратурою області внесено апеляційну скаргу на зазначений вище вирок. Вироком апеляційного суду Черкаської області від 23.02.2016 апеляційну скаргу прокурора задоволено частково, вирок Соснівського районного суду м. Черкаси від 15.10.2015 скасовано, службовця визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України та призначено покарання із застосуванням ст. 69 КК України у вигляді 3 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням адміністративно-господарських та організаційно-розпорядчих функцій строком на 3 роки з конфіскацією майна, відповідно до вимог ст. 54 КК України – позбавлено 9 рангу держслужбовця», - інформує Світлана Андрійченко, прес-секретар прокуратури Черкаської області.