Інспектор рибнагляду «кришував» браконьєрів

rybaТепер найближчі 4 роки він разом зі своїм спільником проведе за гратами.

Про це пише «Перша інстанція».

Термін за гратами заробили головний державний інспектор відділу охорони водних біоресурсів та регулювання рибальства в Черкаській області разом зі своїм другом і посібником.

Як показали матеріали досудового розслідування, влітку 2014 року інспектор організував злочинну схему. За нею, місцевий браконьєр, на якого раніше вже було відкрито кримінальне провадження, незаконно ловив рибу в Кременчуцькому водосховищі і ділився частиною виручки з інспектором. У свою чергу, інспектор попереджав браконьєра про рейди рибнагляду і постачав його мережами. Мережі і гроші передавалися через безробітного друга інспектора.

За вересень 2014 року злочинець отримав від браконьєра більше 6 тис. гривень.

Під час передачі хабара, яка відбувалася в гаражі одного інспектора, співучасників затримала міліція і знайшла мічені купюри, а крім того - пакет з 40 гр. марихуани. В процесі розгляду з'ясувалося, що безробітний приятель також займався браконьєрством з потурання інспектора і за місяць незаконно наловив риби на 5.5 тис. гривень.

В результаті звинувачення інкримінувало інспектору ч.3 ст. 368 КК України (одержання хабара з використанням службового становища), а його співучаснику - ч.1 ст.249 (незаконне ловля риби), ч.2 ст.307 (незаконне зберігання наркотиків) і ч.5. ст.27, ч.3 ст.368 КК України (пособництво в отриманні хабара).

На суді обидва злочинці заперечували свою провину. Інспектор заявив, що гроші, які йому передавав потерпілий, він просто брав у борг - щоб восени здати сесію в Білоцерківському аграрному університеті.

Його пособник підтвердив цю версію, а так само додав, що знайдена в гаражі марихуана йому не належить, а браконьєрством він займався, оскільки не мав постійної роботи і зазнавав фінансових труднощів. Крім того, обидва підсудних звинуватили міліцію в провокації і просили суд їх виправдати.

Суд виніс виправдувальний вирок лише за епізодом браконьєрства, але визнав злочинців винними по всіх інших статтях. В результаті, кожен з них отримав по 4 роки в'язниці з конфіскацією майна.