Фахівці з Норвегії обіцяють допомогу українському МВС

Під час зустрічі. Фото МВС

Під час зустрічі. Фото МВС

Міністерство внутрішніх справ України співпрацюватиме з норвезькими колегами, які готові надати українській стороні всебічну підтримку в процесі удосконалення системи верховенства права. Про це повідомляє офіційний сайт Міністерства.

Директор Департаменту міжнародного співробітництва та європейської інтеграції МВС України Мері Акопян зустрілася з норвезькою делегацією на чолі з пані Тоньє Мейніх, заступником Генерального директора Міністерства юстиції та громадської безпеки Королівства Норвегія.

Під час зустрічі йшлося про намір норвезької сторони започаткувати в Україні постійно діючу дорадчу місію експертів  NORLAU (The Norwegian Mission of Rule of Law Advisers to Ukraine) на кшталт тих, які раніше Осло розгортало в Грузії та Молдові.

Норвегія давно бере участь в міжнародних цивільних операціях та співробітництві щодо удосконалення системи верховенства права. З метою посилити свій внесок в сфері верховенства права на міжнародному рівні, у 2004 році Норвегія створила відповідний пул експертів у цій галузі. Він складається з суддів, прокурорів, поліцейських, тюремних адміністраторів та адвокатів. Норвезькі експерти і фахівці успішно працюють в Боснії і Герцеговині, Грузії, Афганістані і в Молдові”, – повідомляє МВС.

За підсумком зустрічі планується вже у березні провести додаткові предметні переговори на рівні експертів і опрацювати проект договору, закріпивши наміри сторін.

Департамент міжнародного співробітництва та європейської інтеграції МВС