ДУС не розповіло, скільки заробляють директори ДП, що йому підпорядковані

38075Державне управління справами (ДУС) не оприлюднило розміри заробітних плат (разом із надбавками, преміями, матдопомогами на вирішення соціально-побутових питань,  допомогою на оздоровлення та іншими виплатами), які отримують керівники установ, організацій та державних підприємств, що перебувають в управлінні ДУС.

Таку відповідь т.в.о. керівника Державного управління справами С.Борзов надіслав у  на офіційний запит «Ні корупції!».

«Оплата праці здійснюється відповідно до законодавства на підставі укладених трудових договорів. Водночас зазначаємо, що згідно зі статтею 31 Закону України «Про оплату праці», відомості про оплату праці працівника надаються будь-яким органам чи особам лише у випадках, передбачених законодавством, або за згодою чи на вимогу працівника. Відповідно до статті 36 цього Закону, за порушення законодавства про оплату праці винні особи притягаються до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної та кримінальної відповідальності згідно із законодавством. Таким чином, у Державного управління справами немає правових підстав для поширення такої інформації», - відповіли у ДУС.

Зазначимо, що наприкінці минулого року у Мінекономрозвитку заявили, що зміни до постанови КМУ № 859 відкривають можливість платити керівникам держпідприємств ринкову зарплату та прив’язати її розмір до результатів роботи підприємства та самого керівника.

«Держава як акціонер готова платити ринкові зарплати топ-менеджерам, але вони повинні їх заробити. Чесні та професійні керівники здатні окупити свою ринкову зарплату, як ми це бачимо, наприклад, в Укргазвидобуванні», - сказав тодішній міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус.

Нагадаємо, голова депутатської групи «Воля народу» Ярослав Москаленко заявив, що оклад голови правління ПАТ «Укргазвидобування» Олега Прохоренка становить 398 тисяч гривень на місяць. Крім цього, згідно з колективним договором, йому нараховується щомісячна премія 75%, надбавка за інтенсивність праці 50%, надбавка за роботу з секретними документами 15%. «Разом виходить 955 тисяч грн на місяць», - заявив Москаленко.

За нової системи винагородження керівників ДП, що її пропонує уряд, загальний розмір річної винагороди керівників держпідприємств буде наближений до ринкового рівня у приватному секторі України. При цьому, оклад складатиме 25% від загальної річної винагороди, а премія – до 75% від загальної річної винагороди. Органи управління матимуть змогу встановлювати чіткі цілі та показники, від виконання яких залежатиме виплата преміальної частини.

Як повідомляли «Наші гроші», керівництво Південно-Західної залізниці у 2014 році отримувало понад півмільйона гривень доплат на рік при середньомісячному окладі в 5 тисяч гривень. Доплати переважно отримували у формі одноразових заохочень.