Уряд заборонив держслужбовцям критикувати владу

ZABORONAУкраїнський уряд зобов'язав держслужбовців утримуватися від публічної критики органів влади та посадових осіб. Про це йдеться у постанові Кабміну "Про затвердження Правил етичної поведінки державних службовців" № 65 (редакція від 11.02.2016), повідомляє УНІАН.

Зазначається, що прийняття акта започатковує єдині обов'язкові вимоги до стандартів етичної поведінки, доброчесності у діяльності державних службовців, а також сприятиме недопущенню тиску з боку представників бізнесу чи політичних сил на посадовців державних органів.

Йдеться про те, що службовці мають дотримуватися наступних принципів: служіння державі і суспільству; гідна поведінка; доброчесність; лояльність; політична нейтральність; прозорість і підзвітність; сумлінність.

При цьому лояльність, як переконаний уряд, передбачає: добросовісність щодо виконання рішень Ради, президента, Кабміну та державного органу, в якому працює державний службовець, незалежно від своїх власних переконань і політичних поглядів; утримання від будь-яких проявів публічної критики діяльності державних органів, їхніх посадових осіб; коректне ставлення до керівників і співробітників державного органу під час виконання державним службовцем своїх обов’язків.

Наголошується, що за порушення цих правил держслужбовці несуть дисциплінарну відповідальність відповідно до закону.

Раніше директор Департаменту цифрової економіки Мінекономрозвитку Олена Мініч писала, що до такого рішення вирішили вдатися після публічного виступу Айвараса Абромавичуса.

УНІАН

Довідка "Ні корупції!"
Як ми повідомляли, прокурор Генеральної прокуратури України Владислав Куценко звинуватив заступника Генерального прокурора Давіда Сакварелідзе у "свідомій провокації і намаганні дискредитації органів прокуратури".

"У словах мого колеги є багато звинувачень і намагань говорити про боротьбу за нову прокуратуру, але, на жаль, вони базуються на неправдивих моментах”, – констатував Куценко.

Він також закликав Сакварелідзе "утриматись від неправдивих заяв та введення в оману суспільства".

Як інформував "Ні корупції!", у лютому 2016 року заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе на своїй сторінці у Фейсбук заявив, що на будь-які спроби щось змінити в Генпрокуратурі сама ГПУ відповідає каральними заходами проти ініціаторів змін.

Методи, відверто кажучи, до непристойності примітивні. Раніше мені здавалося, що і у маразму є своя межа. Виявилося, що це той самий випадок, коли приказка “вік живи – вік учись” дуже доречна”, – сказав Сакварелідзе.

За його словами, “на будь-які кроки, метою яких є зміни в системі, ГПУ відповідає каральними заходами у бік їх ініціаторів. Все це дає мені підстави зробити однозначний висновок – керівництво ГПУ збирається з таким же завзяттям, абсолютно не збавляючи темпів, і надалі продовжувати “битву” з будь-якими спробами реформування системи“.