При спробі дати хабара заступникові міністра затримали ректора університету (Оновлено)

Задокументований хабар. Фото СБУ

Задокументований хабар. Фото СБУ

Співробітники Служби безпеки України спільно з Національним антикорупційним бюро та прокуратурою затримали ректора одного з університетів Запорізької області під час дачі хабара.

Як повідомляє прес-центр СБУ, Ректор передавала десять тисяч доларів США одному із заступників міністра освіти України за позитивний висновок з акредитації вузу та уникнення перевірки відомчою інспекцією.

Відкрито кримінальне провадження за ст. 369 Кримінального кодексу України, вирішується питання щодо оголошення зловмисниці про підозру.

Триває досудове слідство.

Ректора, який намагався дати хабар, затримано за зверненням Міністерства освіти до СБУ, - повідомляє офіційний сайт міністерства.  У оприлюдненій на сайті інформації вказано прізвище заступника міністра, якому адресувався хабар.  Прізвище сторони, яка намагалася підкупити високопосадовця, не називається, однак із контексту можна зрозуміти, що ректор - жінка.

Ректор жінка

"У вівторок, 1 березня, у стінах Міністерства освіти і науки України була зафіксована спроба ректора одного з університетів Запорізької області дати хабар заступнику Міністра Андрію Гевку. Інцидент було знято на відео представниками Служби безпеки та Національного антикорупційного бюро України, до яких напередодні звернувся заступник Міністра.

Підставою для спроби дати хабар стали махінації адміністрації університету під час акредитаційної перевірки ВНЗ два тижні тому. Під час перевірки були виявлені маніпуляції зі студентськими роботами, що виконувалися підставними особами.

Ректор університету звернулася до заступника Міністра освіти і науки України з проханням закрити очі на виявлені порушення. За це ректор пропонувала хабар. Андрій Гевко відхилив пропозицію та звернувся до Національного антикорупційного бюро з відповідною скаргою.

1 березня 2016 року ректор ВНЗ повторила спробу дати хабар Заступнику Міністра у розмірі 10 тисяч доларів США із обіцянкою збільшити суму. Це було зафіксовано представниками НАБУ та СБУ".

 За інформацією сайту Наш город, мова йде про ректора Бердянського університету менеджменту та бізнесу Антошкіну Лідію Іванівну.