На Одеській митниці знову багатомільйонні корупційні оборудки

Фото зі сторінки hromadske.tv

Фото зі сторінки hromadske.tv

Служба безпеки України спільно з прикордонниками виявила махінації з переміщенням товарів на Одеській митниці.

Скориставшись нововведеннями під час митного оформлення, ділки вигадали схему надання митникам документації з неправдивими відомостями щодо асортименту та вартості товару.

Під виглядом виробів із пластику, на які встановлені найнижчі митні тарифи, комерсанти ввезли в Україну брендові парфуми відомих світових виробників.

Приблизна вартість контрафактного товару становить більше 500 тисяч доларів США.

Тривають слідчі дії. Перевіряється інформація щодо залучення до корупційної схеми представників органів державної влади.

Прес-центр СБУ

Довідка "Ні корупції!"
Як ми повідомляли, Державна фіскальна служба сподівається найближчим часом залучити іноземних донорів для сплати послуг міжнародних компаній, які будуть управляти українськими митницями. Про це повідомив журналістам голова ДФС Роман Насіров.

Жодна з цих компаній не буде працювати безплатно. Це комерційні компанії, які працювали в Європі. Спочатку ми розглядали можливість платити з бюджету України, але такої можливості у законі про бюджет на 2016 рік не передбачено. Ми розуміємо, що займе досить багато часу внести зміни до держбюджету зараз. Тому ми чекаємо донорів, які, ми сподіваємось, допоможуть нам у цьому питанні”, – сказав він.

За словами Насірова, раніше планувалося, що на дворічний проект із управління митницями може знадобиться 10-20 мільйонів євро.

У серпні 2015 року Кабінет міністрів створив міжвідомчу робочу групу із залучення міжнародних компаній- радників щодо реформування державної митниці.

У грудні 2015 року Яценюк підтвердив, що уряд не відмовляється від ідеї передати митниці в управління іноземним компаніям, щоб зробити їх роботу ефективною і викорінити корупцію.

"Ні корупції!" повідомляв, що у грудні 2015 року директор Євразійського центру в аналітичному центрі Atlantic Council (США), колишній посол США в Україні Джон Гербст в інтерв’ю “Голосу Америки” заявив: "Зусиллям Саакашвілі заважали у сфері реформи митниці, завадив прем’єр-міністр Яценюк. І це великий провал Яценюка”.