Митник за хабар пускав фрукти в обхід контролю

Фото з сайту "Дзеркало тижня"

Фото з сайту "Дзеркало тижня"

Суддя дійшов висновку, що штраф буде достатнім покаранням, залишивши злочинця на свободу, пише «Перша інстанція».

Із хабарем на руках був спійманий головний держінспектор відділу митного оформлення №2 митного поста «Сокиряни» Чернівецької митниці Державної фіскальної служби.

Як демонструють матеріали досудового розслідування, в серпні 2015 року до митнику звернувся підприємець з питанням про провезенні через кордон фруктів. Чиновник запропонував організувати постійний канал для переміщення товару поза митним контролем та без належного оформлення. Бізнесмен погодився на цю схему і за серпень-жовтень провіз в Україну 730 кг. винограду, заплативши за це митнику 4200 грн.

Такі дії митного інспектора були кваліфіковані звинуваченням по ч.1 ст.368 КК України - одержання хабара з використанням службового становища. Злочинець беззастережно визнав свою провину і заявив про щиросердому каяття і готовність активно допомагати слідству.

Прийнявши до уваги двох неповнолітніх дітей обвинуваченого, суд постановив обрати запобіжним покарання штраф в розмірі 20400 гривень з позбавленням права працювати в організаційно-адміністративної сфері строком на 2 роки.

Крім штрафних санкцій, за злочин кваліфіковане по ч.1 ст.368 КК України передбачено також покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 2 до 5 років.