ГПУ звинувачує Сакварелідзе у “провокаціях” і “дискредитації прокуратури”

Фото Д. Ніконорова, korrespondent.net

Фото Д. Ніконорова, korrespondent.net

Прокурор Генеральної прокуратури України Владислав Куценко під час брифінгу прокоментував ситуацію навколо кримінального провадження щодо пропонування хабара у 10 мільйонів доларів США заступнику Генерального прокурора Давіду Сакварелідзе.

Так, за його словами, слідчим надано дозвіл на оприлюднення витягу з протоколу допиту Д. Сакварелідзе. Владислав Куценко, цитуючи деякі частини витягу з протоколу допиту, підкреслив, що, на жаль, Д. Сакварелідзе так і не назвав прізвище людини, яка начебто намагалась дати йому хабар, хоча з цього приводу було оприлюднено декілька заяв.

Як повідомляється на сайті ГПУ, Куценко також зупинився на деяких невідповідностях у датах та запропонував представникам ЗМІ та громадськості ознайомитись із вказаним документом.

"Ця справа є свідомою провокацією і намаганням дискредитації органів прокуратури", – акцентував він та зазначив, що на "неправді реформи не побудуєш".

Також Куценко спростував інформацію про начебто наявність ряду кримінальних проваджень, які розслідуються відносно підлеглих Д. Сакварелідзе з метою тиску на них. Так, за його словами, серед 4 кримінальних проваджень вказаної категорії 1-е було порушене саме підлеглими заступника Генерального прокурора Д. Сакварелідзе за заявою особи, яка сьогодні рекомендується ним на зайняття посади у новоствореній Генеральній інспекції.

2-е провадження розпочато влітку минулого року і закрито через декілька днів після його відкриття, і в ньому не оголошувалось жодної підозри.

3-е кримінальне провадження, про яке йшлося у заявах Д. Сакварелідзе, також закрите влітку минулого року через декілька днів після відкриття. Воно також є фактовим, і жодній особі не оголошувалось про підозру, стверджує Куценко.

"Четверте провадження дійсно є відкритим, але в ньому, знов таки, жодній особі не повідомлено про підозру і відкрите воно було за заявою адвокатів О. Корнійця. Його адвокати звернулись до органів прокуратури, щоб відкрити кримінальне провадження у зв’язку з тим, що, на їх думку, відбувається підробка протоколів експертизи вартості вилучених діамантів. Адже відповідно до інформації адвокатів, перша вартість діамантів експертами визначена у близько 700 доларів США, а у цих же матеріалах справи у другій експертизі зазначена вартість у 15 тисяч доларів США. Жодного тиску під час розслідування вказаного провадження на будь-кого, в тому числі на підлеглих Д. Сакварелідзе, не було. Відбувається звичайний слідчий процесс", – цитує прокурора сайт ГПУ.

Витяг з протоколу допиту Д.Сакварелідзе. Фото ГПУ

Витяг з протоколу допиту Д.Сакварелідзе. Фото ГПУ

"У словах мого колеги є багато звинувачень і намагань говорити про боротьбу за нову прокуратуру, але, на жаль, вони базуються на неправдивих моментах", – констатував Куценко.

Він також закликав Сакварелідзе "утриматись від неправдивих заяв та введення в оману суспільства".

За матеріалами gp.gov.ua

Довідка "Ні корупції!"
Як ми повідомляли, у лютому 2016 року заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе на своїй сторінці у Фейсбук заявив, що на будь-які спроби щось змінити в Генпрокуратурі сама ГПУ відповідає каральними заходами проти ініціаторів змін.

"Методи, відверто кажучи, до непристойності примітивні. Раніше мені здавалося, що і у маразму є своя межа. Виявилося, що це той самий випадок, коли приказка "вік живи – вік учись" дуже доречна”, – сказав Сакварелідзе.

За словами Сакварелідзе, "ГПУ порушила кримінальну справу щодо наших працівників з Генеральної інспекції, щоб всіляко перешкодити, а згодом взагалі “розвалити” справу “діамантових» прокурорів".

У результаті, написав  заступник генпрокурора, "щодо наших працівників було порушено більше кримінальних проваджень, ніж проти Віктора Януковича (якщо взяти до уваги відкриті, закриті і поточні, то вийде близько 7 за 4 місяці)".

"У січні цього року почалася нова хвиля внутрішніх розслідувань та допитів працівників управління реформ, яке було створене мною в 2015 році для супроводження процесу реформування", – сказва Сакварелідзе.

За його словами, "на будь-які кроки, метою яких є зміни в системі, ГПУ відповідає каральними заходами у бік їх ініціаторів. Все це дає мені підстави зробити однозначний висновок – керівництво ГПУ збирається з таким же завзяттям, абсолютно не збавляючи темпів, і надалі продовжувати "битву" з будь-якими спробами реформування системи".

"Ні корупції!" також інформував, що Генеральна прокуратура України оприлюднила протокол допиту заступника генпрокурора Давида Сакварелідзе, на якому він розповів про намагання його підкупити.

Сакварелідзе на допиті сказав, що 11 березня 2015 року у вихідний день він гуляв у київському ботсаду, де до нього підійшов невідомий йому чоловік, який представився Віталієм.

Цей чоловік, за словами заступника генпрокурора, сказав, що займається бізнесом у сфері транспортування нафтопродуктів, точніше торгівлею бензином. Також невідомий сказав, що раніше його бізнес “кришували” як на митниці, так і в правоохоронних органах чиновники Генеральної прокуратури України.

За словами Сакварелідзе, також цей чоловік повідомив, що схема вивезення нафтопродуктів чиновникам Генеральної прокуратури приносила 10 мільйонів доларів щомісяця. Він же відразу сказав, що цю схему можна продовжувати реалізовувати, розповів на допиті Сакварелідзе.

Він наголосив, що вважає заяву цього Віталія провокацією і не сприйняв її серйозно. За описом Сакварелідзе, цьому чоловікові було 40-45 років, його зріст — 180 сантиметрів, він був одягнений в дорогий спортивний костюм і тримав у руках барсетку.