Державне бюро розслідувань запрацює не раніше січня 2017 року – Холодницький

Н.Холодницький. Фото із джерел Інтернет

Н.Холодницький. Фото із джерел Інтернет

"Якщо все буде йти позитивно і при всьому сприянні, дай Бог, щоб вони (Державне бюро розслідувань – Ред.) з 1 січня запрацювали", –зазначив спеціалізований антикорупційний прокурор Назар Холодницький сказав в інтерв'ю “Українським новинам”.

"А фінансування на ДБР виділено? Щоб директор Держбюро не почав свою роботу, як я свого часу, коли ходив у парламентські комітети, Адміністрацію президента "вибивати" фінансування", – додав він.

З 1 березня, як це передбачає законодавство, бюро розслідувань, на його думку, не запрацює ніяк.

"Воно не запрацює. Там немає, кому працювати. У грудні 2015 року на комітеті ВР ми разом з Горбатюком (начальником управління спецрозслідування ГПУ) це питання піднімали, але тоді на це не звертали увагу депутати. А зараз вони здивовані", - зазначив Холодницький .

Він додав, що 24 лютого 2016 року Кабінет міністрів тільки визначив своїх трьох кандидатів до конкурсної комісії, яка має обрати керівника бюро.

"Але обрати керівника не означає, що орган уже запрацював, це тривалий процес", – зазначив він і додав, що "потрібно активно педалювати питання ДБР".

На його думку, щоб не припинилося розслідування "справ Майдану", необхідно відстрочити норму про запуск ДБР.

"Конкурс на директора ДБР може тривати два-три місяці. Дай Бог, щоб на 1 червня був обраний директор", – підсумував Холодницький.

Як відомо, 27 лютого 2016 року Петро Порошенко підписав указ "Про визначення осіб до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора Державного бюро розслідувань".

Верховна Рада ухвалил закон "Про Державне бюро розслідувань" 12 листопада 2015 року, документ було підписано президентом 14 січня 2016 року. Передбачається, що ДБР здійснюватиме правоохоронну діяльність "з метою запобігання, виявлення, припинення, розкриття та розслідування злочинів, віднесених до його компетенції".

"Українська правда"

Довідка "Ні корупції!"
Як ми повідомляли, раніше антикорупційний прокурор Назар Холодницький заявляв, що за усіма великими корупційними схемами в Україні стоять високопосадовці, у тому числі з Кабміну, які не хочуть щоб Антикорупційне бюро та прокуратура запрацювали.

Зокрема, за його словами, працівників Антикорупційної прокуратури "фінансуватимуть як звичайний департамент Генпрокуратури".

Він висловлював впевненість, що така ситуація може свідчити про бажання високопосадовців завалити роботу новостворених антикорупційних органів.

"Коли на повну силу запрацюють НАБУ і САП, почнеться ланцюгова реакція… Напевно, хтось не хоче, щоб ми цим займалися. Знаєте, фактично, весь склад Кабміну – це наші потенційні клієнти. Всі. Від прем’єра і міністрів, до їх замів, розумієте?”, – заявив Холодницький.
“Ніхто не хоче фінансувати створення власної шибениці! Але є тиск Європи, є тиск Штатів і треба показувати, що щось робиться", – додав він.