За проведення розслідування міліціонер вимагав у потерпілого 7 тисяч

Фото: ДТ

Фото: ДТ

Тепер, за рішенням суду, найближчі 5 років він проведе за гратами, пише «Перша інстанція».

Термін за гратами заробив лейтенант міліції, слідчий Київського райвідділу Полтавського управління МВС України. Як показують досудові документи, в червні 2015 року його займався розслідуванням у кримінальній виробництву за ст. 356 КК України.

Слідчий зустрівся з потерпілим у цій справі і повідомив йому, що для проведення всебічного і повного розслідування того доведеться заплатити 7 тис гривень.

Для обґрунтування цієї суми, слідчий озвучив наступні розцінки. Щоб отримати дозвіл суду на проведення обшуків, необхідно дати слідчому судді по 1 тис гривень за кожну постанову. Для встановлення адрес, за якими необхідно провести обшуки, потрібно буде задіяти дільничних інспекторів, оперативних співробітників міліції і співробітників реєстраційної служби, кожному з яких доведеться заплатити по 500 гривень.

Свою роботу слідчий оцінив в 3 тис гривень. Крім того, міліціонер пригрозив потерпілому, що якщо той відмовиться платити, він не буде проводити розслідування і закриє кримінальне провадження.

Потерпілий погодився на вимоги вимагача і передав йому домовлену суму. Відразу після цього слідчого затримали співробітники правоохоронних органів.

Свою провину підсудний визнав лише частково. За його версією, він не вимагав гроші у потерпілого, а лише зробив пропозицію заплатити. Причому 5 тис гривень він збирався витратити на заохочення суддів і працівників міліції, а решту грошей - на ремонт службового кабінету і особистого автомобіля.

Він заперечував, що погрожував потерпілому закриттям кримінального провадження і заявив, що вважає себе винним тільки в шахрайстві.

Проте, суд кваліфікував дії обвинуваченого за ч. 3 ст. 368 КК України та засудив злочинця до 5 років в'язниці з з конфіскацією частини майна і позбавленням права займати організаційно-адміністративні посади в правоохоронних органах строком на два роки.