З ким у садочку без відома батьків можуть зустрітися діти

Фото з сайту liashko.ua

Фото з сайту liashko.ua

Якщо ви твердо вірите в те, що окрім вихователів, нянь, працівників та керівництва дитячого навчального закладу,  ваші діти більше ні з ким у садочку не зустрічаються, то ви глибоко помиляєтесь.

Як свідчить практика, до садочка може приходити і спілкуватися з вашими дітьми будь-хто: чиновник, приватний підприємець чи й народний депутат. І це все, як виявило розслідування «Ні корупції!», цілком законно, якщо відбувається з відома керівника дошкільного навчального закладу (ДНЗ). А ви часто-густо навіть знати не будете, з ким і чому була змушена спілкуватися ваша дитина.

На прикладі візитерів у дитячий садок «Золотий ключик», що працює у місті Бровари Київської області, «Ні корупції!» розповість, з ким може зустрітися ваша дитина без вашого відома у державному дитячому закладі.

Напередодні Дня Святого Миколая дитсадок «Золотий ключик» відвідав народний депутат Олег Ляшко у супроводі депутата міськради Вадима Андрієвського і міського керівника управління освіти Володимира Онищенка. Машина поважних гостей заїхала прямісінького на подвір’я ДНЗ, а керівництво садочка їх зустрічало хлібом-сіллю і поклонами. Діти старших груп показали для Ляшка виставу, а Ляшко у подарунок їм привіз музичний центр і набори солодощів фірми «Конті».

Броварська влада визначила цю подію як суспільно важливу, опублікувавши на своєму сайті відповідну інформацію і фото.

DSC02482

DSC02486

DSC02509_0

DSC02515
«Ні корупції!» поцікавився, на якій підставі без відома батьків Олег Ляшко зустрічався з дітьми і дарував їм подарунки.

У Броварській міській раді відповіли, що незалежно від думки батьків, він мав на це право відповідно до Закону України «Про статус народного депутата», який передбачає, що «народний депутат діючого скликання при пред'явленні посвідчення народного депутата України користується правом безперешкодно відвідувати органи державної влади та органи місцевого самоврядування, а також правом безперешкодного доступу на всі підприємства, в установи та організації, розташовані на території України, незалежно від їх підпорядкування, форм власності, режиму секретності. Вимоги про пред'явлення чи оформлення інших документів, а також особистий огляд народного депутата, огляд та перевірка його речей забороняються, якщо інше не встановлено законом».

Також у Броварській міськраді повідомили, що відповідно до Закону України «Про освіту», відвідувати ДНЗ мають право учасники виховного процесу, а це: педагоги, батьки, представники підприємств, установ, кооперативних та громадських організацій, що беруть учать у виховному процесі.

При цьому у відповіді зазначено, що «в дошкільні навчальні заклади не мають права заходити та передавати подарунки дітям сторонні особи, які не є учасниками навчально-виховного процесу».

Крім того, «Ні корупції!» поцікавився, на якій підставі керівник міського управління освіти Володимир Онищенко у свій робочий час супроводжував Ляшка у дитячий садок. Міський голова Броварів І.Сапожко відповів, що він таким чином «представляв інтереси міста».

img082
Відтак, якщо Ляшко таки мав право заходити у дитячий садок, то виникає питання, чи мав він право передавати дітям солодощі, оскільки він не бере участь у виховному процесі?

На запитання «Ні корупції!», чи мав Олег Ляшко бодай сертифікат якості на набори солодощів, які він подарував дітям, заступник Броварського міського голови В.О. Андрєєв відповів, що «відповідно до наказу державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 01.02.2005 № 28 «Про затвердження переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 4 травня 2005 р. за № 466/10746, продуктові набори, а саме новорічні подарунки, не потребують обов’язкової сертифікації».

Однак «Ні корупції!» не обмежився поясненням ситуації лише від місцевої влади, але й надіслав відповідний запит з аналогічними питаннями до Міністерства освіти і науки (МОН) України. І одразу варто зазначити, що роз’яснення на одну й ту ж саму подію у Броварської міськради і МОНу відрізняються.

Так, у відповідь на запитання, чи мав право народний депутат приходити у дитячий садок, у МОН відповіли, що, по суті, на все воля керівника ДНЗ, оскільки він повністю відповідає за роботу дитячого садка.

 

2

Водночас, на запитання, чи мають право діти отримувати солодощі у подарунок від гостей садка, у МОН однозначно не відповіли, розповівши лише про те, якими смаколиками діти точно можуть безпечно поласувати у садку. При цьому у відповіді МОН чітко вказано, що солодощі промислового виробництва у садок можуть приносити батьки.

Окрім цього, вся продукція, яка надходить у садок, повинна надходити разом із документами, що свідчать про походження та якість продукту.

 

3

Нагадаю, що після 1 вересня, коли в одній із міських шкіл під час урочистої лінійки Першого дзвоника перед дітьми та їхніми батьками виступив один із лідерів Опоблоку, відомий журналіст і блогер Денис Казанський надіслав запит до Міносвіти із питанням, на якій підставі політик приходив до школярів. У МОНі йому також відповіли, що керівники навчальних закладів можуть запрошувати на заходи будь-кого на свій розсуд.

«Хоч Стрелкова запрошуй або Марію Деві Христос. Можна все. Давно пора заборонити в школах будь-яку політичну агітацію», - резюмував Казанський.

А поки ситуація виглядає так: вихователі на угоду керівництву ДНЗ і владі міста заохочують дітей танцювати перед невідомими дядями за солодкий подарунок. А батьки про це, може, дізнаються, а може, й ні. Принаймні, питати їх про візити наступних поважних візитерів точно ніхто не буде.

Не батьківська це справа, з ким дитина бачитиметься у садку.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»