15 мільйонів вивели в “тінь” столичні чиновники, закуповуючи комплекти гемодіалізу

Фото зі сторінки “КиевVласть”

Фото зі сторінки "КиевVласть"

Чиновники Київської міської державної адміністрації закупили комплекти для проведення гемодіалізу за завищеними цінами. Різниця у вартості була конвертована через фіктивні товариства. За даними видання "КиевVласть", постачальники гемодіалізу для киян – ТОВ "Медична торгівельна компанія" та ТОВ "Румед". Як з'ясувалося, ці фірми контролюються одіозними братами Фисталями, Файнблатами, і так чи інакше пов'язані з корупційними схемами авторства одіозної регіоналки, екс-міністра охорони здоров'я Тетяни Бахтєєвої.

У повідомленні прес-служби Нацполіції, на яке посилається "КиевVласть", йдеться, що працівники Управління захисту економіки Національної поліції в місті Києві викрили злочинну схему розкрадання бюджетних коштів, виділених на закупівлю комплектів для проведення гемодіалізу. Причетні до кримінального злочину – "посадові особи одного з департаментів Київської міської державної адміністрації та приватних підприємств".

"У 2015 році Департамент КМДА провів конкурсні торги на закупівлю комплектів гемодіалізу, за результатами яких переможцем визнано дві комерційні структури. Загальна вартість предмета закупівлі становила 82,6 мільйона гривень. Зазначену суму з бюджету було перераховано на рахунки товариства у відповідності з обсягами постачання", – повідомляла прес-служба відомства.

У свою чергу, компанії-переможці штучно завищили вартість та обсяги поставок медичних препаратів. Обидві сторони договору знали про ці факти, однак підписали всі необхідні документи.

Різницю між фактичною і завищеною вартістю виведено в "тінь" з допомогою фіктивних підприємств, які в даний час вже встановлено. Попередня сума збитків, завданих державі, становить 15 мільйонів гривень.

Про систематичне порушення прав киян раніше "КиевVласть" розповідала у публікації "Тінь Бахтєєвої. Департамент охорони здоров'я КМДА йде на поводу у "медичної мафії".

Слідчим відділенням Шевченківського управління Нацполіції в Києві відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Усіх осіб, причетних до розкрадання бюджетних коштів, чекає обмеження свободи на термін від 3-х до 5-ти років або позбавлення волі на строк від 3-х до 8-ми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років.

Наталія Мова, “КиевVласть”