Печерський суд відмовився вести справу Єфремова

О.Єфремов. Фото зі сторінки argumentua.com

О.Єфремов. Фото зі сторінки argumentua.com

26 лютого 2016 року вся колегія суддів Печерського районного суду міста Києва взяла самовідвід та попросила про зміну територіальної підсудності у справі проти скандального екс-нардепа Олександра Єфремова та ще двох колишніх політиків. Про це повідомляють ЗМІ із посиланням на адвокатів екс-депутата Сергія Гордієнка.

"Сьогодні Колегія суддів направила справу до Апеляційного суду для зміни підсудності", – сказав захисник Олександр Готін. Фігурував у вказаній справі також колишній нардеп Олександр Стоян. Таким чином, в Печерському суді не залишилося суддів, які могли б розглядати відповідне кримінальне провадження проте Єфремова та інших пов’язаних з ним політиків.

Як відомо, у липні 2016 року ГПУ відзвітувала про закінчення досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом прийняття "диктаторських законів" щодо екс-депутатів Олександра Єфремова, Сергія Гордієнка та Олександра Стояна. Суд визначив Єфремову запобіжний захід у вигляді тримання від вартою з можливістю внесення застави. Гроші були знайдені, тому Єфремов перебуває не у в'язниці.

Відповідне рішення судом пролонговується вже не вперше. Як повідомлялося, востаннє суд подовжив запобіжний захід Єфремову 30 вересня 2016 року. Термін дії рішення спливав 1 листопада. 30 листопада 2016 року Печерський суд Києва повернув прокуратурі обвинувальний акт стосовно колишніх народних депутатів Олександра Єфремова, Олександра Стояна та Сергія Гордієнка у справі про голосування за "диктаторські закони" 16 січня. Суд мотивував відмову тим, що обвинувальний акт не відповідає вимогам Кримінального процесуального кодексу України.

ТСН

Довідка "Ні корупції!"
Колишній лідер фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов заперечує свою провину. Про це він 13 листопада 2015 року заявив журналістам у Печерському районному суді Києва.

"Я не можу характеризувати, чи це було по закону (голосування 16 січня) чи ні, оцінку може дати тільки Конституційний Суд. Враховуючи те, що ніяких зауважень не було, я вважаю, що все було нормально", - сказав він.

На зауваження, чи заперечує він свою провину, Єфремов сказав: "Мою провину треба довести. Я не бачу, щоб я десь порушував закон".

Єфремову пред'явлені підозри у двох кримінальних процесах. Один стосується зловживання службовим становищем при обтяжуючих обставинах та службового підроблення (мається на увазі прийняття "диктаторських законів"), інший – висловлювань Єфремова навесні 2014 року, спрямованих на розпалювання національної ворожнечі , які призвели до важких наслідків – загибелі людей.

Тим часом, як повідомили "Українські новини", 25 лютого 2016 року на сесії Сєвєродонецької міськради Луганської області депутати позбавили екс-голову фракції регіоналів у Верховній Раді Олександра Єфремова і олігарха Олексія Кунченка звання почесних громадянин Сєвєродонецька, якими ті були з 2002 року.

Відповідну пропозицію депутатам вніс лідер Радикальної партії Олег Ляшко, який приїхав на сесію. Відразу після засідання він зняв відповідну табличку зі стіни в холі міської ради, чим похвалився на своїй сторінці в Facebook.

"Виконали рішення Сєвєродонецької міської ради про позбавлення Єфремова і Кунченка звання почесних громадян Сєвєродонецька. Відразу зняли відповідні таблички в будівлі мерії", - прокоментував він подію

Фото на головній сторінці - kp.ua