В Україні немає реальних результатів боротьби з корупцією – УГС

UGS-22Про відсутність реальних результатів боротьби з корупцією заявив голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко в інтерв'ю УН.

"Ми бачимо створення деяких механізмів, які повинні працювати. На сьогоднішній день я залишаюся песимістом у боротьбі з корупцією і вважаю, що повинні бути розставлені чіткі запобіжники на найвищому рівні. Ми повинні демонструвати зразки подолання конфлікту інтересів і всіх корупційних ризиків на найвищому рівні. Громадянське суспільство стало більш дієздатним, ніж було раніше. Воно омолодилось, і це - позитив. Воно, безумовно, сформує нових лідерів високого рівня, але при цьому на сьогоднішній день воно нездатне контролювати владу в тій мірі, щоб запобігати корупційним ризикам і протистояти фактично тотальній корупції, яка існує в державі", – сказав Павліченко.

"Українська правда" - за матеріалами "Українських новин"

Довідка "Ні корупції!"
Як ми повідомляли, днями глава уряду Арсеній Яценюк в ефірі програми "10 хвилин з прем’єр-міністром" заявив, що системну топ-корупцію в Україні подолано.

"Ми зруйнували системну мафіозну корупцію на самих верхах", – сказав прем’єр-міністр і закликав до боротьби з хабарництвом на нижньому і середньому рівнях системи держуправління, в державних і комунальних підприємствах.

"Нам необхідно боротися з корупцією, яка стосується життя кожного з нас. Коли у вас вимагають хабар у дитячому садку, школі, лікарні, на митниці, в податковій інспекції", − підкреслив прем’єр-міністр.

Яценюк окремо заявив про безпрецедентні кроки по боротьбі з корупцією в державних компаніях.

"Одна з найбільших держкомпаній НАК “Нафтогаз” нарешті стала прибутковою, в ній немає олігархів, які висмоктували гроші з ваших кишень… 50 компаній отримають нових політично незаангажованих керівників", − запевняв прем’єр-міністр.

Глава уряду знов закликав правоохоронні органи до безкомпромісної боротьби з корупцією.

"Всі новостворені антикорупційні органи повинні нещадно боротися з усіма спробами політичної корупції з боку членів уряду, депутатів і будь-яких політичних діячів", − резюмував прем’єр-міністр.

Разом з тим, упродовж року у різних ЗМІ було опубліковано кілька розслідувань, в яких стверджується, що Яценюк начебто захищає інтереси олігархів Ігора Коломойського і Ріната Ахметова.