У корупційних схемах Януковича задіяні 75 українських компаній, але сам він може уникнути відповідальності

В.Янукович. Фото зі сторінки vgolos.com.ua

В.Янукович. Фото зі сторінки vgolos.com.ua

Аналітик Міжнародної антикорупційної неурядової організації Transparency International Євген Черняк в ефірі радіо "Свобода" заявив, що у корупційних схемах колишнього президента України Віктора Януковича задіяні близько 75 українських компаній.

"У схемах діяв не сам Янукович, а його поплічники і члени сім’ї. Тут бере учать близько 75 українських компаній, 51 компанія перебуває в іноземній юрисдикції, в тому числі офшорах: це Панама, Великобританія, Австрія, Швейцарія, Кіпр. І близько 20 фізичних осіб, які є ключовими. Тобто, масштаб схем настільки великий, що їх не так легко осягнути і опрацювати. Тим паче, нашим правоохоронцям", – зазначив Черняк.

За словами аналітика, розслідування цих злочинів може тривати кілька років. Це було однією з причин того, що 23 лютого 2016 року Transparency International закликала Європейський Союз поновити й підсилити санкції проти колишніх українських чиновників. Крім того, організація запропонувала російським органам влади співпрацю з українськими, коли йдеться про покарання колишнього президента України.

Як повідомлялося раніше, проти Януковича та ще 16 чиновників були запроваджені санкції ЄС через підозри у незаконному привласненні державних коштів і порушенні прав людини. Загалом у європейському санкційному списку за дії проти територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України перебуває 149 осіб та 37 компаній.

Радіо "Свобода"

Довідка "Ні корупції!"
Як ми повідомляли у січні 2016 року, колишній український президент Віктор Янукович вийшов на перше місце в голосуванні, під час якого визначаються найбільш кричущі випадки чиновницької корупції в світі за версією Unmask the Corrupt.

За два місяці голосування більш ніж 11 800 осіб віддали голос за те, щоб корупційну справу Януковича розслідували найкращі детективи світу.

Так, Янукович "випередив" державну компанію Бразилії Petrobras з 11 178 голосами та сенатора Домініканської республіки Фелікса Баутісту з 9 584 голосами.

YAN-SHEMA

У лютому 2016 року колишній президент України Віктор Янукович увійшов до числа 15 найбільших корупціонерів світу і за версією міжнародної правозахисної організації Transparency International.

У той же час, як стверджують деякі ЗМІ, в Україні заморожуються кримінальні провадження проти Януковича, і через юридичну колізію розслідувати їх ближчим часом не буде кому.

Зокрема, про те, що всі провадження проти Віктора Януковича в Україні тимчасово закриті, а сам Янукович тепер навіть може подорожувати світом, повідомив 23 лютого 2016 року телеканал ТСН, посилаючись на слова керівника управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергія Горбатюка.

"Інтерпол відмовив взагалі у здійсненні міжнародного розшуку, і дійсно, він може бути затриманий тільки на території України. В якійсь країні з формальних причин можуть не затримати, пославшись на те, що на даний час у базі немає", – пояснив представник ГПУ.

Від 1 березня справи стосовно Януковича заморозять у самій Генпрокуратурі, бо законодавці не внесли зміни до Закону "Про Державне бюро розслідувань". Тож за кілька днів усі слідчі країни втрачають свої повноваження, а працівники в новостворене бюро – не набрані. Справи проти втікача можуть розвалитися на півроку, ними ніхто не займатиметься, а отже, запобіжні заходи не будуть продовжуватися, а арешти на майно будуть зняті, інформує ТСН.

Юридичний колапс настає саме в той момент, коли слідчі мають непрямі докази того, що рішення про розгін активістів Євромайдану ухвалив особисто Віктор Янукович.

Окрім того, викрадені з бюджету гроші Януковича за два роки так і не повернулися до державної скарбниці, підкреслює телеканал.