У Черкасах карають за побори у дитсадках та школах

sadok01У черкаських дитсадках та школах заборонили збирати гроші із батьків.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко підписав відповідне розпорядження «Про впорядкування фінансово-господарської діяльності загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів міста» ще на початку лютого

Видатки на поточні та капітальні потреби взяв на себе міський бюджет. На рік на утримування закладів та забезпечення дітей влада виділила 74 мільйони гривень.

Як розповідає уродженка Донбасу Ірина Черних, окрім усіх поборів на ремонти та інше, вона щомісяця здавала фіксовану суму на потреби групи у садочку. Щоправда їм робили 50% знижки як переселенцям. Молодій мамі пояснили, що група у садочку нова, щойно відремонтована, тому потрібні гроші на облаштування.

sadok03

За новим розрахунком чиновників, видатки на одну дитину у дошкільних закладах на рік складають 200 гривень. Вихователька із багаторічним досвідом роботи Олена Косташ переконана, що цієї суми забракне навіть на мінімальні потреби малечі у садочку.

«Покривала на ліжечках у дитячій спальні, штори на вікнах, ошатний інтер’єр групи – це все коштом батьків. Надто мало на одну дитину 200 грн. Навіть ті ж миючі засоби, серветки. Цих грошей не вистачить», - каже жінка.

Між школами й дитсадками міста вже розподілили бюджетні гроші. Загалом, видатки на поточні потреби складають майже 10 мільйонів. На капітальні – заклали 65 мільйонів.


sadok02

За батьками залишили оплату 60% вартості харчування їхніх синів та доньок. Фінансуючи решту 40%, місто цьогоріч виділило на сніданки, обіди та вечері 18 млн гривень. З них - більше 5 мільйонів – на вітамінізовані продукти. Педагогів, які продовжуватимуть збирати з батьків гроші, каратимуть, - кажуть у міськраді..

Не забарилися і з показовим прикладом. Нещодавно за результатами перевірки виконання завідувачами дошкільних навчальних закладів міста розпорядження міського голови «Про впорядкування фінансово-господарської діяльності загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів міста» оголошено догану завідувачу дошкільного навчального закладу «Дюймовочка» Черкаської міської ради Сальній Валентині Григорівні. Про це пише сайт Черкаської міської ради.

Втім, попри таку кампанію та її перші наслідки, керівництво окремих шкіл та дитсадків і не думало припиняти побори. Хоч і не так показово, а все ж продовжують збирати гроші на безкінечні потреби своїх навчальних закладів. За мовчазної згоди покірних та боязких батьків.

Читайте також Скільки я плачу за державний дитячий садочок