Замголови Держсільгоспінспекції на суді запевняв, що хабар йому підкинули

ХабарСтали відомі подробиці злочину, за яке колишній заступник голови Держсільгоспінспекції Ігор Немировський напередодні був засуджений на 10 років в'язниці.

Як пише «Перша інстанція», його звинувачують у вимаганні хабара в третину мільйона гривень за оформлення документів. Екс-чиновник навіть на суді заперечував свою провину, запевняючи: гроші йому підкинули.

Як показують судові матеріали, в липні 2014 року підприємство «Велта», що займається видобутком руди, звернулося в Держсільгоспінспекцію, щоб отримати дозвіл на зняття та перенесення родючого шару ґрунту з орендованих нею ділянок загальною площею в 51 гектар.

В процесі переговорів, виконавчому директору фірми порадили звернутися до заступника голови Держсільгоспінспекції Ігорю Немирівському. Під час зустрічі той повідомив, що допоможе директору отримати дозвіл за підношення в розмірі 7 тис грн. за кожен гектар.

Потерпілий звернувся в міліцію із заявою про вимагання, після чого погодився на вимоги вимагача. Підсудний зустрівся з директором в салоні свого автомобіля Lexus-RX350, де отримав і сховав у бардачок 357 тис грн., знайдені там пізніше міліцією. Пізніше, під час обшуку його квартири, правоохоронці знайшли в сейфі ще 1.6 тис євро, 33 тис доларів і 140 тис грн.

У залі суду Немирівський заперечував свою провину. За його заявою, він не міг сприяти ухваленню рішення на користь директора «Велти», оскільки такі питання не входять до кола його службових обов'язків. Він погодився допомогти директору через свого знайомого, для якого просив передати 7 тис грн.

У день передачі грошей він сильно нервував через те, що збирався їхати на поминки, і тому викинув у вікно отримані купюри. Звідки взялися гроші в бардачку Lexus, він не знає і підозрює провокацію з боку міліції. Крім того, Lexus належить не йому, а його матері, а гроші в сейфі - його кума, який залишив їх у нього на зберігання.

Проте, суд визнав Немирівського винним за ч.4 ст.368 КК України та засудив його до 10 років ув'язнення і конфіскації ½ частини майна.