Угрупування “заробило” на експортних оборудках 20 млн. грн.

export-zernoБільше двох десятків мільйонів гривень, зароблених на аферах з експортом зерна, поклали до кишені члени угрупування з Черкащини. Схема, за якою працювали аферисти, посадовці корпорації та суб’єкти підприємницької діяльності,  не нова.

«Кошти державного підприємства було виділено та затверджено планом річних закупівель для виконання міжнародних контрактів по експорту зерна. Зловмисники з вересня 2014 по березень 2015 року на підставі фіктивних документів про наявність земельних ділянок та площ посівів сільськогосподарських культур, здійснюючи страхування неіснуючих посівів, укладали угоди з державним підприємством на поставку зернових майбутнього врожаю та отримували попередню оплату за товар в розмірі 1000 гривень за кожну метричну тонну, які в подальшому переводили в готівку через фіктивні фірми міста Київ та привласнювали», - повідомляють в управлінні Нацполіції Черкаської області.

ГрошіОформивши діяльність як цивільно–правові відносини, учасники групи поставили лише десяту частину заявленого обсягу продукції. Для цього провели ряд незаконних фінансових операцій.

Щоб держава не стягнула на свою користь кошти, виводили активи з підприємств, перереєстровували суб’єкти господарювання та призначали номінальних керівників.

За цим фактом відкриті три кримінальні провадження за частиною 3 статті 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає обмеження волі від трьох до п'яти років або позбавлення волі від трьох до восьми років, з позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років.

Також тривають заходи щодо встановлення повного кола осіб, причетних до даного правопорушення, перевірку проведення спотових та форвардних закупівель зерна протягом 2014-2015 років на території Черкаської області та встановлення загальної суми завданих збитків державним інтересам.

Скрін

Нагадаємо, упродовж 2015 року прокуратура Черкаської області скерувала до суду 52 обвинувальних акти стосовно 59 осіб у кримінальних корупційних провадженнях. Загалом, за інформацією прес-служби прокуратури області,  викрито злочинну діяльність 12 державних службовців, 4 посадових осіб органів місцевого самоврядування, 11 працівників органів внутрішніх справ, 3 податківців, 6 посадових та службових осіб інших органів державної влади, 19 осіб, які виконують організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські обов’язки у приватних підприємствах.