Голова сільради на Львівщині на свій розсуд роздавав державні землі як власні

ZEMLYAПрацівники Управління захисту економіки у Львівській області розкрили схему, за якою голова сільради в одному з районів Львівщини незаконно відчужував землі.

Як встановили правоохоронці, голова сільради свідомо видав громадянам фіктивні документи на три земельні ділянки загальною площею один гектар для будівництва житлових та господарських будівель. Під час виготовлення технічної документації із землеустрою у ці документи були внесені недостовірні дані про розташування ділянок.

Так, згідно документації, яку виготовив голова, виділені ділянки знаходяться у межах населеного пункту, тоді як насправді вони знаходяться поза цими межами й належать до земель сільськогосподарського призначення, а тому не можуть бути виділені громадянам для будівництва і обслуговування житлових будинків.

Досудовим розслідуванням встановлено, що громадяни отримали також фіктивні довідки щодо здійснення землекористування, акти встановлення та узгодження меж земельних ділянок та акти приймання-передачі межових знаків на зберігання.

На підставі отриманих фіктивних документів землі з власності держави були незаконно вилучені, а громадяни оформили на них право власності. Таким чином державі було завдано збитків на суму понад п’ятсот тисяч гривень.

За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання – позбавлення волі на строк від двох до п’яти років із забороною обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та штраф.

Відділ комунікації Головного управління Нацполіції у Львівській області