Шокін із сьогоднішнього дня перехотів бути генеральним прокурором України

В.Шокін. Фото зі сторінки dpchas.com.ua

В.Шокін. Фото зі сторінки dpchas.com.ua

Заява Віктора Шокіна про звільнення з посади генерального прокурора 19 лютого 2016 року надійшла до Адміністрації президента України. Про це повідомив прес-секретар президента України Святослав Цеголко, на слова якого посилається "Інтерфакс-Україна".

"Генеральний прокурор Віктор Шокін написав заяву про звільнення. Вона сьогодні надійшла до Адміністрації президента", – написав він у своєму акаунті в Twitter. "Сам бачив", – додав С. Цеголко.

Як повідомлялося, 16 лютого 2016 року президент України Петро Порошенко у своєму зверненні до співвітчизників повідомив, що попросив Віктора Шокіна подати у відставку.

У той же день народний депутат України від фракції "Блок Петра Порошенка" Мустафа Найєм повідомив, що В.Шокін написав заяву про звільнення його з посади генерального прокурора України, проте підтвердження цієї інформації від офіційних осіб на той момент не було.

Пізніше зі слів начальника Управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генпрокуратури України Сергія Горбатюка стало відомо, що генпрокурор перебуває у відпустці. Деякі джерала в цей же час повідомляють, що генпрокурор взяв лікарняний.

В.Шокін призначений генеральним прокурором України в лютому 2015 року. Відповідно до чинної Конституції України, генпрокурора призначає і звільняє президент за згодою парламенту. Разом з тим, парламент має можливість певною кількістю голосів оголосити вотум недовіри генпрокурору, що має наслідок його відставку з посади.

"Інтерфакс-Україна"

Довідка "Ні корупції!"

Як ми повідомляли, можливість призначення лідера фракції “Блок Петра Порошенка” Юрія Луценка на посаду генерального прокурора України обговорюють його колеги по парламенту. Про це повідомив нардеп від БПП Мустафа Найєм.

По-перше, потрібно чекати офіційного подання про зняття генерального прокурора. Поки що такого подання не було. Цього ми чекаємо від президента. Друге, що стосується Юрія Віталійовича Луценка, така інформація є, ми такі чутки знаємо, вона обговорюється і всередині фракції, і в парламенті. Сам Юрій Віталійович поки не підтвердив цю інформацію і не спростовував, в тому числі він не коментував її… Але я думаю, що, якщо йому запропонує президент, ВР повинна розглянути цю кандидатуру”, – заявив М. Найєм у коментарі журналістам в кулуарах Ради 19 лютого 2016 року.

Разом з тим він зазначив, що у Луценка немає досвіду роботи в прокуратурі, а тільки в правоохоронних органах. У той же час нардеп сумнівається, що до Верховної Ради на посаду генпрокурора буде внесена кандидатура людини, яка не має досвіду прокурорської роботи.

“Якщо це буде зроблено – це буде дуже ризиковано з огляду на те, що фактично немає голосів в парламенті“, – сказав М. Найєм.