Глава АПУ Ложкін може стати першим віце-прем’єром

Б.Ложкін і П.Порошенко. Фото зі сторінки УП

Б.Ложкін і П.Порошенко. Фото зі сторінки УП

Глава Адміністрації президента України Борис Ложкін може бути призначений першим віце-прем'єром з реформ і економіки. Розглядається також можливість того, що він буде поєднувати цю посаду з посадою міністра економіки. Про це "Українській правді" повідомили три незалежних один від одного джерела в оточенні АП.

Так, за словами співрозмовників, питання призначення Ложкіна обговорювалося напередодні ввечері в АП. При цьому поєднання віце-прем'єрства з посадою міністра економіки можливо лише після прийняття відставки Айвараса Абромавичуса.

Співрозмовники повідомляють, що сам Ложкін не проти такого призначення. На прохання "УП" прокоментувати цю інформацію Ложкін не відповів.

У свою чергу прем'єр Арсеній Яценюк, за словами спірозмовників, згоден на призначення Ложкіна першим-віце-прем'єром за умови, що на рішення Кабміна не намагатимуться впливати нардепи Ігор Кононенко і нинішній заступник голови АП Віталій Ковальчук.

"Українська правда"

Довідка “Ні корупції!”
Як ми інформували, після заяви очільника Мінекономіки Айвараса Абромавичуса про відставку фракція “Блоку Петра Порошенка” рекомендувала коаліції розглянути кандидатуру першого заступника глави Адміністрації президента України Віталія Ковальчука на посаду першого віце-прем’єра і водночас – міністра економічного розвитку і торгівлі України. Про це повідомляв перший заступник голови фракції БПП Ігор Кононенко.

Ми озвучили перелік кандидатур, які зараз обговорюються в нашій фракції. Ми пропонуємо обговорити в коаліції. Там також є пропозиція щодо першого віце-прем’єр-міністра, міністра економіки пана Ковальчука“, – повідомляв Кононенко.

Він також виключав можливість відставки міністра фінансів Наталії Яресько. “Всередині нашої фракції я не чув жодних претензій до Яресько“, – додав Кононенко.

За словами заступника голови фракції БПП Олексія Гончаренка, відставка Абромавичуса була очікуваною.

Після того, як на фракції пролунало питання (про можливу відставку Абромавичуса за ініціативою фракції БПП – РБК.), я не думаю, що це була велика несподіванка“, – сказав Гончаренко.

Заявивши про намір піти у відставку, А.Абромавичус зазначив: “У мене і моєї команди немає бажання бути ширмою для відвертої корупції або підконтрольними маріонетками для тих, хто хоче в стилі старої влади встановити контроль над державними грошима. Я не хочу їздити в Давос, розповідати їм про наші успіхи, в той час як за нашою спиною вирішуються якісь питання в інтересах окремих людей”.

У своїй заяві він також підкреслив: “Це вже не просто відсутність підтримки чи політичної волі. Це активні дії, спрямовані на те, щоб паралізувати нашу реформаторську роботу: від несподіваного зняття охорони міністра та його сім’ї – до нав’язування, під усе більшим тиском, сумнівних осіб у мою команду і на ключові посади на держпідприємствах. Я можу розглядати такі дії тільки як наполегливу спробу встановити контроль за грошовими потоками – за держпідприємствами, особливо НАК “Нафтогаз” та оборонною промисловістю. І я відмовляюся працювати в такій системі. Ні я, ні моя команда не готові слугувати прикриттям для поновлення старих і створення нових схем в інтересах окремих політичних та бізнес-гравців”.

PS. Борис Євгенович Ложкін народився у 1971 році в Харкові. Підприємець, засновник UMH- GROUP, мультимільйонер, який входить до списку 30 найвпливовіших медіа-менеджерів на пострадянському просторі. Глава Адміністрації президента України з 10 червня 2014 року. Член РНБО з 16 червня 2014 року. Заступник голови Національної ради реформ України з 3 червня 2015 року.

2015 року газета "Експрес" надрукувала журналістське розслідування, у якому Ложкіна звинувачували в численних корупційних оборудках, яким начебто сприявив чинний президент України Петро Порошенко.