Як АТОшники Кіровоградщини борються з бюрократичними “сепарами”

Землі вистачає не на всіх. Але бійці АТО готові стояти до останнього і навіть перейти до "немирних методів", - пише DEPO.

Хабарник

Минулого тижня інформпростір сколихнув "АТОшно-земельний Майдан", що влаштували у Кіровограді. До обласного центру з'їхалися АТОшники з усіх районів Кіровоградщини. Започаткували пікет демобілізовані з Новомиргородського району, адже там лише 2% військових змогли добитися свої законні гектари та отримати землю.

АТОшники розповідають нездорові речі. Виявляється, аби отримати шмат землі, його потрібно не лише відвоювати. Землю виділяють лише тоді, коли до кишень землевпорядників покладеш кругленьку суму. Сума варіюється від 300 до 500 доларів. Тоді ділянка оформлюється за один-два тижні.

Чи не всі учасники "Майдану" в один голос заявляють, що сепаратистів у кабінетах більше, ніж на полі бою. Адже відмови на отримання земельних наділів - технічні, наділи просто не встигають вчасно зарезервувати.

АТО КІР 1

Про те, що земельні ділянки можна "купити", Depo.Кіровоград розповів і заступник голови Громадської ради при ОДА Микола Гречуха. Він теж назвав цифру у 300-500 доларів. Вона коливається залежно від того, де знаходиться ласий шмат. Щоправда, якщо наділ десь у віддаленому районі або в непримітному місці, суму можуть зменшити до 200-300 доларів.

Найцікавіше, що вільна земля є. Від неї на користь АТОшників відмовляються свідомі фермери, але поки хлопці збирають увесь пакет документів, її швиденько передають третім особам, і це, як правило, або заможні та впливові латифундисти, або депутати, або ж їхні родичі.

Організатор АТОшно-земельного мітингу Олександр Вакуленко розповів: "Усі документи збираються правильно, але відмови приходять неначе під копірку". В таких діях обласного Держгеокадастру він вбачає корупцію.

АТО Кір 2

Скрін-шот із офіційного сайту ГУ Держгеокадастру в Кіровоградській області. Вільних гектарів - нуль.

Про те, що ситуація з виділенням землі напружена, заявив і керівник Центру надання допомоги учасникам АТО Вадим Нікітін. Він сказав, що як тільки прийшов на посаду, почав бити на сполох, адже питання виділення землі для АТОшників було і є найгострішим. Бували такі випадки, коли матері загиблого Героя везли президентського ордена і разом з ним - відмову Держгеокадастру.

Хлопці не заслужили на таке бюрократичне ставлення, впевнений Нікітін, адже основна причина відмов - неякісна підготовка документів - просто смішна. Що таке "якість", ніхто не пояснює, тобто критеріїв оцінки якості документів фактично не існує. Є помилки, але їх не дають виправити. Просто забирають документи в архів, і АТОшники вимушені знову збирати новий пакет довідок та заяв. Бувало, що військові збирали документи по п'ять-шість разів, і їм знову і знову приходили відмови.

"Відмовляють іноді й тим, хто вже мав до служби на Сході землю, - розповіла радник голови Бобринецької райради з питань допомоги учасникам АТО Антоніна Горбанець. - А ще багатьом відмовляють, тому що землю просять не там, де проживають. Наприклад, кіровоградські хочуть землю в одному з районів. Юридично для відмов підстав немає, але у сільрадах пояснюють, що тримають землю для своїх".

Вадим Нікітін переконаний: "Усі ці причини - відмазки. Земля є для всіх демобілізованих і мобілізованих. Впевнений, проблема була в обласному керівництві Держгеокадастру. Там не було політичної та моральної волі видавати хлопцям зароблені гектари".

Нині в Держгеокадастрі працює урядова комісія, а ще там новий керівник. До складу комісії увійшли і АТОшники. Валерій Кравченко, один з членів комісії, що до цього відслужив у 57-й бригаді, розповів Depo.Кіровоград, що "процес пішов". Лише за першу добу видали стільки дозволів, як у попередників видавалося за місяць. Також там планують підняти всі архівні документи і переглянути надані раніше відмови.

А ще чоловік наголосив: якщо робота на цьому завершиться, хлопці повернуться на Майдан і тоді себе в руках не триматимуть. Боротимуться з бюрократичним сепаратистами вже не мирними методами.

АТО Кір 3

Depo.Кіровоград