У Луцьку комунальне майно після фіктивного «поліпшення» продають за копійки

Луцьк майно12 лютого депутати Луцької міської ради разом з представниками ЗМІ оглянули об’єкти комунальної власності, які будуть виставлені на продаж цього року, - повідомляє Під прицілом.

Перший будинок, який відвідали депутати, розташований на вул. Караїмській, 7.

Начальник відділу управління майном комунальної власності Алла Грабко розповіла, що приміщення довгий час не могли здати в оренду, але 2 роки тому його все ж взяв підприємець Кальний О. В. під склад. Пізніше він звернувся до міської влади за дозволом на здійснення поліпшень.  Орендарю надали такий дозвіл рішенням міськвиконкому. Алла Грабко розповіла, що згідно з аудиторським висновком, підприємець затратив на ремонт приміщення 12 490 грн. Проте, приїхавши на об’єкт, депутати і журналісти не виявили ніяких поліпшень.

Згідно з кошторисом будівельних робіт, підприємцем були протравлені стіни протигрибковим розчином, проштукатурені стіни, влаштовані стяжки, замінені двері, та вставлені металопластикові вікна. Оглянувши об’єкт депутати дійшли висновку що роботи вказані  у кошторисі були виконані лише на папері. Зокрема в приміщеннях напівзруйнованої будівлі взагалі не виявилось вікон і нових дверей.

Начальник відділу управління майном комунальної власності розповідає, що будинок є триквартирний. Поряд живе сім`я, яка постійно звертається до міської влади з проханням про поліпшення житлових умов, але квартира приватизована і підстав для відселення сім`ї немає.

Договір з підприємцем Кальним О. В. дійсний до 31 березня 2017 року. Будинок включили у перелік об’єктів, які підлягають приватизації шляхом викупу. Проте окремі депутати вбачать в цьому хитромудру «схему» переводу комунального майна у приватну власність. Вони наполягають, на продажу приміщення, розташованого в історичній частині Луцька, з аукціону.

Депутат Ігор Поліщук розповів, що будинок, який знаходиться фактично в центрі міста, площею 71 кв. м., не можна продавати за 70 тисяч гривень. Він вважає, що потрібно розірвати договір оренди з несумлінним підприємцем, а приміщення продати з аукціону.

Алла Грабко стверджує, що на аукціон можна ставити лише вільні приміщення. В даному ж випадку можливий лише його викуп. Зокрема для того, щоб мати можливість викупити приміщення з комунальної власності, необхідно виконати «поліпшення» на 25% від експертної оцінки вартості майна.

Депутат Олександр Кравченко вважає, що продаж будинку потрібно проводити відкрито, а не прикриватись певними покращеннями, які існують виключно на папері.