Під Києвом не вистачає землі для учасників АТО – Держгеокадастр

земля АТО 1

Архівне фото

У Київській області не вистачає землі для виділення учасникам АТО.

Про це в п'ятницю на брифінгу заявив голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Максим Мартинюк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"У нас єдина область, де відчувається суттєвий дефіцит землі - це Київська область. Тут у нас є окремий блок проблем", - сказав він.

Мартинюк зазначив, що особливість проблем у Київської області полягає, зокрема, в тому що там проживає чимала кількість учасників АТО і всі вони мають отримати землю. У столичному регіоні фактично не залишилось вільної землі, в зв'язку з цим, Держгеокадастр не може надати землю учасникам АТО у необхідному об'ємі.

"Достатньо активна економічна діяльність в Київській області за останні 20 років призвела до того, що землі фактично вже всі були розподілені і ми просто не можемо в тих обсягах, в яких хлопці хочуть отримати, надати їм землю. Хоча ми можемо надати кожному трошки менше. Не завжди вони погоджуються, але ми в діалозі", - підкреслив він.

За словами Мартинюка, до органів Держгеокадастру загалом надійшло понад 100 тисяч заяв від учасників АТО та членів їх сімей для виділення земельних ділянок: "Із них в 70% рішення було винесено уже позитивне, а також всього приблизно 10% заяв сьогодні знаходяться на розгляді, всі інші розглянуті, і там де були навіть відмови, робота із заявниками продовжується".

Основна причина відмов, пояснив чиновник, - це коли учасник АТО вже раніше використав своє право на безоплатну приватизацію. В такому випадку йому пропонується скористатися цим правом для іншої категорії земель. Друга причина за якої відбувається відмова - коли земельна ділянка, на яку претендують учасники АТО, вже раніше була комусь передана.

Мартинюк повідомив, що Держгеокадастр створить центр сприяння виділенню землі учасникам АТО.

"З урахуванням тієї кількості проблемних ситуацій, які виникали і виникають, нами було прийнято рішення про створення спеціального центру сприяння учасникам АТО у виділенні земель", - сказав він.

Як повідомляв "Ні корупції!",  у Закарпатській області співробітники Госгеокадастра продали землю, яку виділили учасникам антитерористичної операції на Донбасі.

За словами очільника Закарпатської ОДА Генадія Москаля, аферу виявили самі учасники АТО, коли з’ясували, що ділянки вже продані іншим людям.

“Аферисти купили фруктові дерева, які ростуть на ділянці, а потім подали в Госгеокадастр документи, що хочуть приватизувати землю під цими деревами, які виступають об’єктами нерухомості. І Госгеокадастр дійсно визнає дерева об’єктами нерухомості, продає землю і вносить про це відомості до єдиного земельного кадастру “, – пояснив схему губернатор.