Антикорупційне бюро просить допомоги ФБР у справах Мартиненка

М.Мартиненко. Фото зі сторінки volynnews.com

М.Мартиненко. Фото зі сторінки volynnews.com

НАБУ звернулося за міжнародною допомогою щодо справ, в яких фігурує екс-нардпеп Микола Мартиненко. Про це заявив директор Бюро Артем Ситник під час брифінгу в Києві.

"Нами було встановлено, що окремі особи, в тому числі народні депутати, використовуючи схеми в підприємтсві "Укргазвидобування", в період 2014-2015 років реалізовували природний газ через підконтрольні фірми-прокладки за заниженою вартістю, внаслідок чого держава недоотримала прибуток на суму близько 1 мільярда гривень. Є провадження щодо службових осіб державного підприємтства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" і держпідприємства "Енергоатом", – сказав Ситник.

"Ці провадження пов'язані з колишнім народним депутатом, вони нині на стадії отримання міжнародної допомоги, оскільки корупційні схеми рідко коли закінчуються в Україні. Схеми часто закінчуються в офшорах, в Австрії, Латвії, Швейцарії", – зазначив директор НАБУ.

За його словами, аби розслідувати ці справи, НАБУ домовляється з представниками Федерального бюро розслідувань США, які мають можливість відслідковувати доларові потоки по світу.

"Вони нам допомагатимуть, сподіваюся, ця робота буде плідна", – наголосив Ситник.

На уточнення, чи мав на увазі Ситник колишнього нардепа Миколу Мартиненка, говорячи про "Укргазвидобування", Ситник відповів ствердно.

"Українська правда"

Довідка "Ні корупції!"

Як ми повідомляли наприкінці 2015 року, Національне антикорупційне бюро розпочало розслідування за фактом одержання хабарів при закупівлі НАЕК “Енергоатом” обладнання у чеського акціонерного товариства “Skoda JS”.

Про це йшлося у відповіді НАБУ на депутатське звернення Сергія Лещенка.

“У НАБУ розглянуто ваші заяви про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та початок розслідування стосовно народного депутата Миколи Мартиненка”, – йдеться у відповіді.

11 грудня 2015 року НАБУ внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато розслідування за фактом одержання хабарів при закупівлі НАЕК “Енергоатом” обладнання у чеського акціонерного товариства “Skoda JS”.

Заяву народного депутата про вчинення аналогічного кримінального порушення долучено до матеріалів кримінального порушення.

“При цьому, викладені доводи про можливу причетність до вказаного кримінального порушення нардепа Мартиненка будуть перевірені під час розслідування”, – йшлося у документі.