Відбулись махінації з землею у центрі Луцька

лу1Нежитлове приміщення комунальної власності загальною площею 71 квадратний метр в історичній частині Луцька на вулиці Караїмській, 7 міська рада продає за 70 тисяч гривень, що по курсу 26,75 складає 2 616 доларів, повідомляють «Волинські новини».

Такою є прогнозована вартість приміщення згідно з інформацією, яку надали депутатам Луцької міської ради.

«Реальна ж ринкова вартість подібного об’єкта в тому районі обласного центру – біля 28 000 доларів», – пояснює депутат міськради від УКРОПу Ігор Поліщук.

«Так, зважаючи на ціни на комерційну нерухомість в районі центру міста, середня ціна за метр квадратний становить 1000 $, якщо приміщення з середнім ремонтом і в нормальному стані. Враховуючи стан цього приміщення, великі кошти доведеться вкласти в ремонт, хоча все ж реальна ринкова ціна не може бути менше 400$ за 1 м.кв. (28 000 $ ) – хоча б тому, що власник приміщення може оформити земельну ділянку», – додає Поліщук.

Ці кошти, 28 000 доларів, міг би отримати міський бюджет, якби приміщення виставлялося на аукціон. Натомість – схема інша.

Підприємець Кальний О.В., який певний час орендує приміщення (договір оренди від 02.04.2014 №1145), подав у міську раду звернення, щоб орендований ним об’єкт відповідно до Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», керуючись ст.. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» включили у перелік об’єктів, що підлягають приватизації шляхом викупу.

Міська рада звернення розглянула і задовольнила. Відтак, з’явився Проект рішення Луцької міської радивід 04.02.2016 «Про включення нежитлового приміщення загальною площею 71,0 кв. м. на вул. Караїмській, 7 до переліку об’єктів, що підлягають приватизації шляхом викупу».

Зауважимо, що для того, щоб мати можливість викупити приміщення з комунальної власності, потрібно провести так званих «невід’ємних поліпшень» на 25% експертної оцінки вартості об’єкта. Очевидно, експерт оцінив прміщення на Караїмській, 7 у 49 000 гривень, бо, згідно з локальним кошторисом на будівельні роботи №2-1-1, невід'ємних поліпшень підприємець провів на понад 12 тисяч гривень.