НАБУ розслідує 13 проваджень щодо суддів і збирає досьє на півтори тисячі – Ситник

nabuДетективи Національного антикорупційного бюро України розслідують 13 кримінальних проваджень щодо українських суддів, а також збирають інформацію про суддів для результативнішого проведення судової реформи в Україні, стверджує директор НАБУ Артем Ситник.

"Дуже велику увагу ми приділяємо представникам судової гілки влади. Частково це пов'язано з тим, що назріває судова реформа, а також з тим, що без чесних судів усі реформи приречені на провал", - сказав Ситник на прес-конференції в Києві 11 лютого 2016 року.

У цьому контексті він повідомив: "Нині налічується 13 кримінальних проваджень, які стосуються представників Феміди, і кількість цих проваджень постійно збільшується".

А.Ситник зазначив, що після перших чотирьох затримань суддів, які провело НАБУ, різко збільшилася кількість звернень до Бюро щодо неправомірних дій "слуг Феміди".

Директор НАБУ також розповів, що нині потужності створеного аналітичного управління Бюро використовуються й для того, щоб "сформувати досьє" на чиновників, а також представників судової гілки влади.

"Ми маємо намір провести судову реформу, і в обробці наших аналітиків близько півтори тисячі суддів, ми формуємо це досьє. І збираємося це використати не лише для реєстрації кримінальних проваджень, якщо будуть встановлені ознаки злочину, а й для передачі компетентним органам, які займатимуться проведенням судової реформи", - розповів А.Ситник.

За його словами, ці досьє спрямовуватимуть до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і до Вищої ради юстиції.

"Інтерфакс-Україна"