ГПУ встановила особи 25 силовиків, які стріляли в людей на Майдані

Фото http://uapress.info/

Фото http://uapress.info/

Генпрокуратура України встановила прізвища конкретних осіб, які розстрілювали людей на Інститутській 20 лютого 2014 року, і ідентифікувала їх безпосередніх керівників. Про це 9 лютого в ефірі ТБ заявив прокурор Управління спеціальних розслідувань ГПУ Роман Псюк.

"На сьогодні сторона звинувачення має неспростовні дані у випадках, коли кулі були виявлені в тілах. Ми точно знаємо, з чиєї зброї ці кулі були випущені. Тобто, зі зброї осіб, за якими воно було закріплено. Ці прізвища нами встановлені", - сказав прокурор.

Серед 25 осіб – 18 бійців спецроти "Беркут", також ідентифіковані два їх безпосередніх командира. Всі вони на даний момент перебувають в розшуку. Крім того, ще п’ятеро вже заарештовані. Справи двох заарештованих – в Святошинському суді, ще по трьох справи закінчено, уточнив Псюк. В інтересах слідства прокурор поки відмовився назвати прізвища вбивць.

В прес-центрі Служби безпеки України підтвердили, що зброя, знайдена влітку 2015 року в Голосіївському районі Києва, фігурує в розслідуванні розстрілу активістів на Майдані взимку 2013-2014 років і дійсно належить спецроті столичного "Беркута".

Слідством Генпрокуратури раніше вже встановлена причетність спецроти "Беркут" міста Київ до вбивства 20 лютого 2014 року на вул. Інститутській 48-ми активістів і заподіяння поранень з вогнепальної зброї 80 протестувальників. Тепер знайдена зброя стало одним із найважливіших доказів у розслідуванні цих вбивств.

"Преса України"