У Львівській області чиновники роздали земель запасу на 3,6 мільйона гривень

ZEMLYAНа Львівщині судитимуть голову та землевпорядника місцевої ради, внаслідок злочинних дій яких майже 6 гектарів державних земель незаконно опинились в руках приватних осіб. Державі завдано збитків на 3,6 мільйона гривень.

Працівники Управління захисту економіки та слідчого управління Національної поліції України у Львівській області встановили, що голова та землевпорядник сільської ради Львівщини підписали із недостовірними даними акти узгодження меж 27 земельних ділянок на території, прилеглій до міжнародної траси "Львів-Краковець". Зокрема, вказувалось їх розташування у межах населених пунктів, територіально підпорядкованих сільській раді.

Проте, як встановили оперативники, всі ділянки фактично розташовані за їх межами та належали до сільськогосподарських земель запасу. Відповідно до земельного законодавства, виділені землі не могли відводитись для здійснення будівництва та обслуговування житлових будинків і господарських споруд, а також використовуватись для таких цілей.

На підставі фіктивних документів земельні ділянки держави загальною площею майже у 6 гектарів опинились в приватній власності. Державі завдано збитків на суму  3,6 мільйона гривень.

Слідчим управлінням посадовцям оголошено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України, накладено арешт на земельні ділянки. Обвинувальний акт у кримінальному провадженні скеровано на розгляд місцевого суду.

Зловмисникам загрожує покаранням у вигляді позбавлення волі на строк від 2-х до 5-ти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Департамент захисту економіки Нацполіції