Податківці зекономили горілчаній компанії 18 мільйонів

vodkaПрокуратура АР Крим розслідує факти заволодіння коштами держбюджету в особливо великих розмірах топ-менеджментом «Істерн Беверидж Трейдинг» і «Кримської горілчаної компанії». Про це пише «Перша інстанція».

Як повідомляється в судових матеріалах, після анексії Російською Федерацією півострова Крим в березні - травні 2014 «Кримська горілчана компанія» оформила продаж майна фірмі «Істерн Беверидж Трейдинг» на суму близько 100 млн. гривень. В результаті у покупця - «Істерн Беверидж Трейдинг» - виник податковий кредит з ПДВ на суму близько 18 млн. гривень.

Разом з тим, «Кримська горілчана компанія» не надала податкову декларацію з ПДВ за місяць, в якому відбулася угода, і таким чином податкові зобов'язання були задекларовані та сплачені до бюджету.

При цьому на підставі зазначених операцій, «Істерн Беверидж Трейдинг» отримало в Україні фіктивний кредит по ПДВ на суму близько 18 млн. гривень.

Сьогодні посадовці «Істерн Беверидж Трейдинг» і «Кримської горілчаної компанії» підозрюються в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України).

Більш того, під час обшуку в київському офісі «Істерн Беверидж Трейдинг» прокуратурою було вилучено оригінал довідки податкової інспекції в Києво-Святошинському районі про результати позапланової невиїзної перевірки «Істерн Беверидж Трейдинг» з питань дотримання вимог податкового законодавства (при взаєминах з «Кримської горілчаної компанією» і фірмою «ІПХ» за березень - квітень 2014 роки).

Ця перевірка підтвердила реальність відносин вищезгаданих компаній і задекларований податковий кредит на суму в почті18 млн гривень.

А ось в приміщенні ДПІ Києво-Святошинського району такої довідки про перевірку не було виявлено. Посадові особи відсутність довідки в інспекції пояснити не змогли.

У журналі реєстрації актів ДПІ документ також не була зареєстрований.

Таким чином, посадові особи податкової, «зловживаючи службовим становищем», склали і видали представникам «Істерн Беверидж Трейдинг» завідомо неправдивий документ - довідку про результати документальної позапланової невиїзної перевірки, йдеться в матеріалах кримінального провадження. Це призвело до необґрунтованого декларуванню податкового кредиту.

Печерський суд Києва задовольнив клопотання прокуратури про призначення позапланової документальної перевірки «Істерн Беверидж Трейдинг» за проведеними фінансово-господарськими операціями за період з 1 березня 2014 року по 30 квітня 2014 року.