На Кіровоградщині експерт фітосанітарної служби вирішила “підзаробити” на хабарах

Під час затримання хабарниці. Фото npu.gov.ua

Під час затримання хабарниці. Фото npu.gov.ua

Під час проведення комплексу оперативно-слідчих заходів працівники Управління захисту економіки Національної поліції в Кіровоградській області встановили, що заступник завідуючого - головний фахівець відділу аналізу фітосанітарної лабораторії за виконання своїх безпосередніх службових обов'язків вимагає від громадянина грошову "винагороду", а саме – за підготовку та видачу 20 висновків фітосанітарних експертиз щодо аналізу стану пшениці та її відповідності нормам. Також була чітко встановлена вартість послуг: 200 гривень за   1 висновок.

Під час отримання частини хабара  60-річну співробітницю затримали працівники УЗЕ в службовому кабінеті. У неї вилучено 3 тисячі гривень, отриманих від громадянина в якості "подяки".

За фактом вимагання неправомірної вигоди відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

На даний час головний фахівець затримана в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Правопорушниці загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5-ти до 10-ти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років, з конфіскацією майна.

Департамент захисту економіки Нацполіції