Колишній київський ректор обікрав бюджет на 15 мільйонів

PROK-1Працівники Управління захисту економіки в місті Києві Національної поліції розплутали злочинну схему, до якої причетний екс-ректор вищого навчального закладу столиці. Частина виділених бюджетних коштів на будівництво гуртожитку були перераховані на рахунки фіктивних підприємств. Державі завдано збитків на суму 15 мільйонів гривень.

За матеріалами, зібраними працівниками УЗЕ, слідчим відділом відкрито кримінальне провадження відносно посадовця одразу за двома статтями Кримінального кодексу України: 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та 366 (службове підроблення).

Так, правоохоронці встановили, що в 2007 році з одним із товариств був укладений договір на виконання робіт з проектування та будівництва гуртожитку. В свою чергу це товариство підписує аналогічну угоду з іншим.

Перебуваючи на той час на посаді ректора університету, посадовець за попередньою змовою з представниками двох товариств підписав акти виконаних робіт, у які вносилися завідомо неправдиві відомості щодо обсягу проведеного будівництва.

На підставі підписаних офіційних документів, на рахунок товариства перераховано бюджетні кошти в сумі 15 мільйонів гривень, а після кількох операцій – на рахунки підприємств з ознаками фіктивності.

Згідно кошторисної документації, вартість всіх робіт становила 27 мільйонів гривень. Також, відповідно наявній господарсько-фінансовій документації, вартість виконаних робіт з будівництва гуртожитку складає 12 мільйонів, решта бюджетних коштів "осіла" в кишенях посадовця. На даний час будівництво гуртожитку так і не завершене.

Запроваджена колишнім ректором схема привласнення коштів призвела до заподіяння державі збитків на суму 15 мільйонів гривень.

За службове підроблення передбачено позбавлення волі на строк від 2-х до 5-ти років із забороною обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років, зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем – позбавлення волі на строк від 7-ми до 12-ти років із забороною обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років та з конфіскацією майна.

Остаточну міру покарання визначить суд.

Департамент захисту економіки Нацполіції