У Вінниці приховують рішення сесії

12666408_943257752422860_974192165_nНа офіційному сайті Вінницької міської ради публікуються рішення сесії, в яких прихована публічна інформація, повідомляє Інга Фляжнікова у corruptua

Посилаючись на конфіденційність даних, чиновники прибирають з документів дані про людей, які отримали у розпорядження бюджетні кошти чи комунальне майно. Замість конкретних імен та прізвищ вказано таке: “…Особа1, Особа2“.

Така практика міськради є грубим порушенням чинного законодавства. Відповідно до частини 5 статті 6 Закону України “Про доступ до публічної інформації” не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно.

Згідно з частиною 1 статті 6 Закону України “Про інформацію” обов’язком суб’єктів владних повноважень є інформування громадськості та засобів масової інформації про свою діяльність і прийняті рішення.

Яскравий приклад ситуації з приховуванням публічної інформації, коли Вінницька міська рада відмовилась надати журналісту на запит на інформацію перелік вінниччан, котрі отримали земельні ділянки комунальної власності міста за участь в АТО. Журналіст намагався перевірити чи дійсно усі ділянки дісталися саме тим людям, які брали участь у бойових діях на Сході України. На офіційному сайті у розділі документи рішення сесії щодо виділення цих земельних ділянок також використано формулювання “…Особа1, Адреса1“.

Вінничани написали електронну петицію та вимагають припинити приховувати публічну інформацію. За місяць петиція набрала більше ста підписів з необхідних 250. Незрозуміло, якою буде її доля тому, що на сесії міської ради 29 січня депутати проголосували за внесення зміни до порядку розгляду електронних петицій. Відтепер вінничани матимуть лише 14 днів, протягом яких потрібно буде зібрати 350 необхідних голосів, щоб петицію розглянув міський голова. Раніше за 90 днів потрібно було зібрати 250 підписів.