У Миколаєві активісти почали боротьбу з незаконним автовокзалом

nik2 лютого громадські працівники вийшли на боротьбу з незаконним автовокзалом, організованим фірмою-перевізником ПП «ПІК» на зупинному комплексі по вул. Чигрина, поблизу міжміського вокзалу, повідомляє Миколаївський центр журналістських розслідувань.

На місце незаконного відправлення автобусів і маршрутних таксі з Миколаєва до Одеси активісти приїхали разом з патрульними поліцейськими, представниками Ленінської райадміністрації і радником голови облдержадміністрації Ганною Цимбал.

За словами юриста «Центру антикорупційних розслідувань» Юрія Барка, нелегальна автостанція функціонує з 2006 року. 11 років тому міськрада виділила в оренду ПП «ПІК» земельну ділянку під обслуговування зупинкового навісу. Однак недобросовісний перевізник організував, за словами Барка, «негласну автостанцію, яка приносить тіньову багатомільйонну прибуток».

- Тут немає ні станційного збору, ні квитків, ні страховки, - підкреслив юрист. - Гроші передаються з рук в руки. Все це незаконно. Ці автобуси, які стоять тут щогодини, заважають міському транспорту заїжджати на зупинку. Тому водії висаджують пасажирів посеред проїжджої частини.

Як повідомив глава «Центру антикорупційних розслідувань» Денис Барашковскій, фірма-перевізник свого часу відкрито прикріпила на зупинний комплекс банер з написом: «16 платформа - Одеса», - нібито відноситься до законного автовокзалу.

Також він пояснив, що, згідно з відповіддю управління Укртрансінспекції в Миколаївській області, «зупинка на вул. Чигрина не є автовокзалом, тому маршруткам не можна відстоюватися на ній по півгодини, набираючи пасажирів ».

Під час виїзду представник Ленінської райадміністрації склав протокол на ПП «ПІК» за неочищену від снігу зупинку.

У свою чергу, поліцейські винесли попередження тим водіям маршрутних таксі, автобусів, які висаджували пасажирів на проїжджій частині, а не на відстані півметра від бордюру.

Активісти хочуть, щоб замість «тіньового» автовокзалу на цьому місці була організована зупинка громадського транспорту.