Слідчий-податківець вимагав 10 тисяч хабара, щоб сплатити свій кредит

KAYDANIП'ять років за гратами заробив капітан податкової міліції, старший слідчий в особливо важливих справах відділу кримінальних розслідувань ДФС в Запорізькій області, який вимагав хабар у 10 тисяч гривень. У разі відмови заплатити, він погрожував підприємцю кримінальним переслідуванням.

Про це стало відомо з вироку Орджонікідзевського райсуду Запоріжжя, розміщеного в Єдиному реєстрі судових рішень.

Як з'ясувалося в процесі досудового розслідування, в лютому 2015 року слідчий отримав матеріали, які вказують на фіктивність фірми "Буд-Енерго-Стандарт". Податківець почав викликати до себе контрагентів цієї фірми, після чого до нього звернувся директор підприємства з проханням роз'яснити ситуацію. Чиновник зажадав 10 тисяч і пообіцяв натомість відмовитися від будь-яких перевірок фірми. Він також загрожував директору можливістю кримінального переслідування, якщо той відмовиться давати хабар.

Директор звернувся в міліцію, після чого "погодився" на вимоги здирника і віддав йому гроші. Після передачі хабара затримали слідчого, а в його кабінеті знайшли мічені маркером купюри.

Під час затримання слідчий відмовився визнати, що гроші були призначені йому, і заявив, що купюри йому підкинули. Пізніше, в залі суду, він змінив свої свідчення. За його версією, запити контрагентам підприємства він посилав на прохання свого колеги (який спростував у суді цю заяву), сам же він розслідуванням діяльності фірми "Буд-Енерго-Стандарт" не займався.

За версією хабарника, коли до нього звернувся директор компанії і сам запропонував гроші, він вирішив скористатися цією можливістю, оскільки мав багато боргів, у тому числі прострочений кредит.

Крім того, за 4 дні до отримання хабара, він вже начебто написав рапорт про звільнення, бо був незадоволений своєю зарплатою (це заяву було спростовано прокурором, який бачив, що підозрюваний написав цей рапорт під час затримання). Таким чином, на думку підозрюваного, він не винен у посадовому злочині – його можна звинуватити хіба що в шахрайстві.

Тим не менше, суд кваліфікував дії слідчого як вимагання (за ч. 3 ст. 368 КК України) і призначив покарання у вигляді ув'язнення на 5 років, позбавлення звання і конфіскації майна.

"Первая инстанция"