У сєвєродонецької судді-хабарниці знайшли квартиру і банківські рахунки в Іспанії

SUD-KORRНаціональне антикорупційне бюро підозрює суддю Сєвєродонецького міськсуду Олену Горбатенко в отриманні хабара на суму 1500 доларів. В ході слідства з'ясувалося, що суддя має банківський рахунок і квартиру в Іспанії. Про це стало відомо із визначення Солом'янського суду Києва, повідомляє "Первая инстанция".

Цим рішенням був накладений арешт на активи судді – закордонну квартиру і гроші в "BANKIA S.A." (Валенсія, Іспанія).

З матеріалів справи з'ясувалося, що НАБУ підозрює суддю Сєвєродонецького міськсуду Луганської області Олени Горбатенко в отриманні 1500 доларів при пособництві заступника прокурора Сєвєродонецька Костянтина Пивоварова. Ці кошти були отримані за винесення м'якого вироку щодо двох підсудних, обвинувачених у наркобізнесі.

Передісторія злочину виглядала так. Минулого літа один з двох обвинувачених за кримінальною статтею "незаконне виготовлення, перевезення або збут наркотичних засобів" звернувся до адвоката, з яким було укладено угоду про захист.

Коли обвинувальний акт був направлений до місцевого суду, адвокат звернувся до заступника прокурора Сєвєродонецька за сприянням у винесенні судом м'якого вироку: позбавлення волі захисник просив замінити випробувальним терміном. Також він хотів, щоб прокуратура не оскаржила рішення першої інстанції в апеляційній інстанції.

Виробництво було розподілено на суддю Горбатенко, прокурор зустрівся з нею і запропонував "підробіток" за винесення потрібного рішення. Як свідчать матеріали справи, вона погодилася і запевнила, що її рішення задовольнить підсудних.

Суддя і прокурор домовилися, що сумарний розмір хабара для них обох не повинен бути нижче 6000 доларів. У рамках домовленості, суддя забезпечувала м'яке рішення, а прокурор – неоскарження судового рішення в апеляції.

У вересні 2015 року жертви вимагання звернулися в СБУ. Адвокат же незабаром отримав від клієнтів 6000 доларів (за курсом НБУ – 136 тисяч гривень) і передав частину (5000 доларів) прокуророві. Залишок – 1000 доларів – захисник повинен був віднести чиновнику після вступу вироку суду в законну силу.

Меншу частину – 1500 доларів – прокурор відразу передав судді, яка 23 жовтня минулого року винесла "правильний" вирок: підсудних засудили на 5 років в'язниці, але тут же замінили позбавленням волі з випробувальним терміном у три роки.

Цього ж дня прокурор і суддя були затримані.

У ході обшуку за місцем проживання судді Горбатенко слідчі вилучили документи, що вказують на покупку квартири в Іспанії (запис в кадастровому реєстрі нерухомості). Також у судді знайшлися заощадження в банку «BANKIA S. A.» (Валенсія, Іспанія).

26 жовтня 2015 року севередонецкому судді було повідомлено про підозру у скоєнні злочину та визначено заставу в розмірі 688 тисяч гривень.

В аналогічній ситуації опинився і заступник прокурора Сєвєродонецька. Їм обом загрожує позбавлення волі на десять років.

Під час обшуку за місцем проживання Горбатенко, що належить її чоловікові, також було знайдено та вилучено 37 000 доларів та 2 000 євро, "документи іноземною мовою, у яких міститься прізвища та ім'я" судді, і розрахунки за фінансовими операціями, а також безліч прикрас із золота.

Як повідомляв раніше головний військовий прокурор Анатолій Матіос, в ході обшуків за місцем проживання і роботи учасників злочину були виявлені гроші, які в якості хабара отримали заступник прокурора, суддя та адвокат. "Ця суддя виявилася дружиною голови Лисичанського міського суду", — додав тоді Матіос.

Згідно з даними СБУ, в даний час близькими родичами і колегами підозрюваного у хабарі заступника прокурора Сєвєродонецька йде збір коштів для допомоги затриманому. Слідчі побоюються, що він може виїхати з України, у тому числі, на територію "ЛНР" обо "ДНР". Є дані, що "правоохоронець" підтримує близькі особисті стосунки з прокурором відділу так званої Генеральної прокуратури "ЛНР", звідки неодноразово йому надходили запрошення переїхати на постійне місце проживання в Луганськ.

Олену Горбатенко призначено суддею Сєверодонецького міськсуду Луганської області на п'ять років Указом президента від 5 серпня 1998 року.
У квітні 2003 року її перевели на посаду судді апеляційного суду Луганської області.
Постановою Верховної Ради від 2004 року затверджено обрання на посаду судді безстроково.
Постановою Верховної Ради в 2012 році Горбатенко обрана суддею Сєверодонецького міськсуду.

"Первая инстанция"

Довідка "Ні корупції!"
У Сєвєродонецьку, де нині знаходиться Луганська обласна військово-цивільна адміністрація, це не перший гучний корупційний скандал останного періоду.

Як ми інформували, 20 січня 2016 року мер Сєвєродонецька Валентин Казаков офіційно повідомив секретаря Сєвєродонецької міськради Ігора Буткова, що стосовно нього будуть вжиті заходи відповідно до закону про запобігання корупції.

Секретар Сєвєродонецької міської ради Ігор Бутков – власник або співвласник щонайменше 19 підприємств у Луганській області та в анексованому КримуКрім того, Бутков – засновник двох благодійних організацій та однієї громадської організації. Про це свідчать дані Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Згідно з листом, який Казаков зареєстрував у міськраді і надіслав Буткову, своє рішення міський голова прийняв за результатами спеціальної перевірки Головного управління юстиції в Луганській області, яке зібрало інформацію про Буткова з єдиного держреєстру юридичних осіб та фізосіб підприємців. Подробиці перевірки в листі не повідомляються. В ньому йдеться лише про те, що секретар міськради був ознайомлений з результатами перевірки 19 січня 2016 року.

Ігор Бутков на останніх місцевих виборах пройшов у Сєвєродонецьку міськраду від партії "Опозиційний блок", чиї представники отримали найбільше місць у міськраді, серед них і дружина секретаря міськради Олена Буткова.