Замглави Служби експортного контролю вимагав $ 250 тис. у російського банкіра

Фото: elekt.org.ua

Фото: elekt.org.ua

Суд відсторонив від посади заступника голови онлайнової служби експортного контролю Сергія Головатого, підозрюваного у хабарі 250 тис. доларів. Гроші він вимагав за оформлення ліцензії на експорт товарів військового призначення. Про це пише «Перша інстанція»

Як було встановлено досудовим розслідуванням, начальник відділу державної експертизи міжнародних передач апаратури управління, електрообладнання та товарів подвійного використання Департаменту держекспертизи Держслужби експортного контролю.

Сергій Головатий вимагав 250 тис. доларів у представника підприємства «Мотордеталь-Конотоп». Гроші він вимагав за дозвіл продавати за кордон товари військового призначення.

«Мотордеталь-Конотоп» - найбільший завод в Європі, що спеціалізується на виробництві гільз циліндрів для автомобільних, тракторних, корабельних, тепловозних і стаціонарних двигунів внутрішнього згоряння. За даними Єдиного державного реєстру юросіб, бенефіціар фірми «Мотордеталь-Конотоп» - фірма «Лепедан Інвестментс» (Кіпр), а також Сергій Хотимський (громадянин Ізраїлю), прописаний в Москві.

Сергій Хотимський також відомий як перший заступник голови правління і акціонер російського Совкомбанк.

Представник фірми звернувся в Службу безпеки наприкінці минулого жовтня, після чого погодився на вимоги здирника і став передавати йому гроші частинами. За листопад-грудень 2015 він встиг віддати Головатому 125 тис доларів. Під час передачі останньої частини в 75 тис., чиновник був затриманий співробітниками СБУ.

Слідство інкримінувало Головатому ч. 4 ст. 368 КК України - вимагання хабара в особливо великому розмірі з використанням службового становища. Цей злочин належить до категорії особливо тяжких і може спричинити за собою ув'язнення на строк до 12 років.

Виходячи з того, що, перебуваючи на своєму посту, Головатий має можливість впливати на свідків, знищувати документи та іншими способами заважати розслідуванню, Національне антикорупційне бюро звернулося до суду з клопотанням про відсторонення чиновника від посади. Суд це прохання задовольнив і відсторонив Головатого від служби на 2 місяці.