Начальник вагонного депо за хабарі продавав рекламні площі

Виявлені у хабарника гроші. Фото npu.gov.ua

Виявлені у хабарника гроші. Фото npu.gov.ua

До працівників Управління захисту економіки Національної поліції України в Донецькій області звернувся приватний підприємець, який повідомив, що за розміщення рекламних банерів на адміністративній будівлі залізниці один із керівників-посадовців вимагає хабар у 5 тисяч гривень.

38-річний начальник вагонного депо для отримання "винагороди" та підписання договору оренди площі під розміщення реклами запросив підприємця до свого службового кабінету.

28 січня 2016 року під час отримання обумовленої суми неправомірної вигоди керівника затримали працівники УЗЕ. У зловмисника вилучили 5 тисяч гривень, отриманих в якості "подяки".

Слідчим управлінням відкрите кримінальне провадження за ч.3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

На даний час вирішується питання щодо повідомлення правопорушнику про підозру та затримання його в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Начальнику вагонного депо загрожує позбавлення волі на строк від 5-ти до 10-ти років із забороною права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією.

Департамент захисту економіки Нацполіції

Довідка "Ні корупції!"
Як ми повідомляли, оборудки із наданням рекламних площ і виготовленням рекламної продукції деяким ділкам від "Укрзалізниці" принесли не тисячі, а мільйони гривень.

Так, Генпрокуратура розслідує розкрадання 21 мільйона гривень, які "Укрзалізниця" заплатила за фіктивні послуги з реклами.

З матеріалів справи випливає, що Головне слідче управління Генпрокуратури розслідує заволодіння майном залізниць в особливо великих розмірах за участю посадових осіб "Укрзалізниці" і приватної компанії "СМАРТ МЕНЕДЖЕР" (ч. 5 ст. 191 КК України).

З’ясувалося, що керівництво держадміністрації залізничного транспорту і "СМАРТ МЕНЕДЖЕР" упродовж 2011-2014 років уклали договори з надання послуг інформаційно-іміджевої підтримки діяльності "Укрзалізниці" в засобах масової інформації. Послуги не були надані, але на підставі складених завідомо неправдивих документів – актів здачі-приймання – гроші держпідприємства перерахували приватній компанії.

У документах було відображено надання послуг на суму 21 мільйон гривень. Ці кошти у подальшому перераховувалися за уявні договори на фіктивні підприємства.

Кримінальне провадження зареєстровано 5 жовтня 2015 року.