Директор комунального підприємства збіднив держбюджет на 23 мільйони

MILLIONПід час перевірки працівники Управління захисту економіки Національної поліції України в Івано-Франківській області встановили, що злочинними діями директора комунального підприємства державі завдано збитків майже на 23 мільйони гривень. Отримані з бюджету кошти посадовець використав не за призначенням: замість погашення заборгованості за спожиті енергоносії, розрахувався за начебто придбані препарати для спеціальної обробки води. При цьому у нормативних актах чітко визначено, на що саме виділяються субвенції (державна грошова допомога).

Правоохоронці встановили, що згідно розрахунків обсяг заборгованості з різниці в тарифах за минулі роки склав понад 30 мільйонів гривень, з них на послуги теплопостачання - майже 7,5 мільйонів гривень, на послуги водопостачання та водовідведення - майже 24 мільйони гривень. Так, на погашення заборгованості у різниці тарифів за спожиті енергоносії з державного бюджету було виділено майже 23 мільйони гривень.

Також встановлено, що директор комунального підприємства уклав договори поставки препарату для антикорозійної та стабілізаційної обробки води з трьома товариствами на загальну суму майже 23 мільйони гривень. Відповідно підписаних документів, товариства отримали грошові кошти, придбані препарати були поставлені лише на паперах. Навіть якщо б вказана продукція була поставлена, посадовець не мав права використовувати кошти субвенції для погашення заборгованості за препарат.

Посадовцю оголошено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ст. 210 (Нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням) Кримінального кодексу України.

На даний час, завдяки проведеними заходами працівниками Управління захисту економіки, державі відшкодовано збитки у повному обсязі та повернуто майже 23 мільйони гривень.

Департамент захисту економіки Нацполіції