Азарову покращало: суд ЄС скасував санкції проти екс-прем’єра та членів його уряду

М.Азаров. Фото з сайта promptnews.info

М.Азаров. Фото з сайту promptnews.info

28 січня 2016 року Суд ЄС, розташований в Люксембурзі, виніс рішення в об’єднаній справі "Микола Азаров та Олексій Азаров проти Європейської ради", а також у справах Сергія Арбузова та Едуарда Ставицького.

"Європейська правда", яка оприлюднила цю інформацію, повідомляє,  що має в розпорядженні текст рішення Суду Євросоюзу.

Суд встановив, що посадові особи не можуть бути піддані санкціям лише через те, що в третій країні розпочато попереднє розслідування їх дій. Відтак, всі без винятку активи цих осіб, арештовані в ЄС, мають бути "розморожені". Окрім того, таке рішення ставить під сумнів всі санкції проти українських посадовців.

Рішення суду не є остаточним – сторона, що програла, може його оскаржити.

Необхідно зазначити що юридично рішення суду ЄС не означає невідкладного зняття арешту з активів. Це пов’язано із особливостями санкційного механізму: Рада ЄС щороку ухвалює нові санкції, які щоразу треба оскаржувати наново. Таким чином, 28 січня 2016 року було скасовано виключно той арешт, що діяв з березня 2014 по березень 2015 року.

Нині (по 5 березня 2016 року включно) діє наступне рішення Ради ЄС, яке зараз ще перебуває на розгляді суду в Люксембурзі.

Формально Рада ЄС може також продовжити на наступний рік нову хвилю санкцій попри винесене рішення, але такі дії "можуть потягнути політичні наслідки для країн-членів ЄС та їх стосунків з судовою владою Євросоюзу", пояснює видання.

"Європейська правда"

Довідка "Ні корупці!"
Як повідомляв у листопаді 2015 року представник Генпрокуратури України Владислав Куценко, через санкції у колишніх посадовців – соратників екс-президента Віктора Януковича заблокували рахунки на суму 104 млн доларів США, 122 млн швейцарських франків і 22 млн євро.

За його інформацією, були заблоковані кошти таких екс-чиновників:
Екс-прем’єра Миколи Азарова – 500 тис доларів у Ліхтенштейні,
Екс-регіонала Юрія Іванющенка – на Кіпрі 258 тисяч доларів, 30,8 млн доларів і 1,8 млн франків у Латвії, 72 млн франків у Швейцарії.
Екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка – 26,5 млн доларів США
Екс-секретаря РНБО Андрія Клюєва – 13 млн франків у Швейцарії, 315 тис євро в Австрії
Депутата Сергія Клюєва – 13 млн у Швейцарії, 675 тис євро у Великій Британії, 460 тис в Австрії
Бізнесмена Сергія Курченка – 1,5 тис доларів у Латвії, 40 тисяч доларів на Кіпрі, 0,2 млн франків у Швейцарії, і 235 тисяч євро в Австрії
Бізнесмена, сина екс-президента, Олександра Януковича – 2,5 млн швейцарських франків у Швейцарії
Екс-голови НБУ Сергія Арбузова – 49 млн доларів у Латвії.

Куценко запевнив, що ГПУ робить все можливе, аби ці кошти залишалися замороженими, а санкції були продовженими.

Оглядачі звертають увагу, що досі – за два роки від часу втечі Віктора Януковича і інших чиновників – майже нічого із розікрадених коштів не повернуто в Україну і обговорюється сама можливість скасування санкцій невдовзі.