Армійський полковник, який розтратив 350 тисяч, залишився на волі

vkksu.gov.ua

vkksu.gov.ua

Суд звільнив його від кримінальної відповідальності за строком давності злочину. Про це пише «Перша інстанція» з посиланням на вирок Вінницького міськсуду.

На лаві підсудних опинився полковник, військовий комісар Вінницького обласного військового комісаріату. Як показало досудове розслідування, в листопаді 2009 року Вінницький комісаріат отримав 400 тис грн. з бюджету, призначені для ремонту. Був проведений тендер на забезпечення комісаріату телефонним зв'язком, який виграла фірма «Хмельницькатомтехенерго».

Полковник - від імені Вінницького ОВК - уклав договір з цією фірмою на суму в 382 тис грн. Після чого, не чекаючи проведення робіт, склав завідомо фіктивний акт про прийом виконаних послуг і дав розпорядження начальнику відділу фінансового забезпечення підготувати платіжне доручення в держказначейство. У результаті на рахунок фірми держава переклала 382 тис - і тільки через півроку після цього підприємство частково виконало роботи з проведення телефонних ліній на суму в 35 тис.

Таким чином, за оцінкою звинувачення, полковник завдав державі збитків на 347 тис грн.; його дії кваліфікували за ч. 2 ст. 366 КК України - складання службовцем завідомо неправдивих документів - і ч. 2 ст. 364 КК України - використання службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки.

Підсудний провину визнав повністю і пояснив, що склав фіктивний акт тому, що гроші потрібно було «освоїти» до кінця календарного року, і що головним для нього було підтримання в комісаріаті «повній бойовій готовності».

Суд визнав полковника винним у інкримінованих злочинах, проте звільнив його від кримінальної відповідальності, оскільки з часу подій минуло більше п'яти років.