Протягом року на Черкащині державі повернули понад 400 га земель

Фото з сайту hvylya.org

Фото з сайту hvylya.org

Минулого року на Черкащині у власність держави повернули 403 га незаконно розданих в оренду та приватну власність земель. Також органи прокуратури забезпечили виконання 155 рішень суду у сфері земельних відносин на суму більше 33 млн. грн.

Але, з огляду на публікації у ЗМІ та ряд журналістських розслідувань, не завжди рішення судів у цій сфері є прозорими та неупередженими. Як писав у грудні минулого року «Ні корупції», суд скасував виправдальний вирок топ-чиновнику, який роздавав землі
Згідно з обвинувальним актом, колишній начальник управління Держкомзему в Черкасах в липні-серпні 2009 року віддав у приватні руки землю лісового фонду, де планувалося будівництво лікарняного комплексу. У результаті ділянка нормативною вартістю 233 тис грн. вибула з комунальної власності.

За цей злочин порушнику загрожувало до п’яти років ув’язнення. У касаційній скарзі прокурор просив скасувати рішення нижчих інстанцій, що виправдали екс-чиновника, через неправильне застосування та порушення закону про кримінальну відповідальність. Але Вищий спецсуд скасував рішення нижчих інстанцій і призначив новий розгляд справи в апеляції.