Посадовці Міноборони сплатили за неякісний одяг для бійців понад 50 мільйонів

MILLIONПрацівники Управління захисту економіки Національної поліції України в місті Києві викрили схему розтрати бюджетних коштів під час проведення закупівлі панчішно-шкарпеткової продукції на загальну суму понад 50 мільйонів гривень.

Столичні працівники УЗЕ встановили, що у жовтні 2015 року посадовці одного з департаментів Міністерства оборони України уклали договори на постачання товариствами панчішно-шкарпеткових виробів для потреб Збройних сил України. Відповідно договору закупівлі, товариства повинні були поставити 1,2 мільйони шкарпеток вартістю понад 50 мільйонів гривень.

Під час проведення перевірки тендерної документації правоохоронці встановили, що товариства незаконно отримали перевагу у конкурсних торгах, адже жодне з них не є виробником панчішно-шкарпеткової продукції.

Крім того, на підставі висновків фахівців – українських виробників шкарпеток, – поставлена продукція для військовослужбовців не відповідає ДСТУ. Згідно Держстандарту, продукція повинна складатися з 80 відсотків бавовни, натомість її вміст коливається від 20 до 50. Також з’ясовано, що вказані вироби придбані за завищеною ціною.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

За вказані дії передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7-ми до 12-ти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років та з конфіскацією майна.

Проводяться слідчі дії щодо встановлення кола осіб, причетних до скоєння кримінального правопорушення, а також економічна експертиза для встановлення остаточної суми завданих державі збитків.

Департамент захисту економіки Нацполіції