Рада 7 разів провалила включення “антикорупційної поправки”: не голосували більше 30 депутатів БПП

Фото УНІАН

Фото УНІАН

Верховна Рада не включила до порядку денного сесії законопроект щодо скасування норми, внесеної в закон про державний бюджет на 2016 рік, згідно з якою запровадження електронного декларування доходів чиновників переноситься на 2017 рік.

Як передає УНІАН, депутати 7 разів намагалися включити відповідний законопроект (№ 3755) до порядку денного, але він набирав максимум 206 голосів.

Як видно з результатів голосування (поіменний список по фракціях), за законопроект не голосували більше 30 депутатів від БПП, ще 29 депутатів фракції відсутні на засіданні, від НФ не голосували 9 депутатів, ще 10 відстуні.

Як повідомляв УНІАН, 4 січня стало відомо, що в остаточному варіанті проекту закону про держбюджет-2016 з`явилася поправка, згідно з якою на рік перенесено запровадження електронного декларування доходів чиновників. В той же час електронне декларування є однією з умов отримання Україною безвізового режиму з країнами Шенгенського договору.

Міністр юстиції Павло Петренко писав на своїй сторінці в Facebook, що уряд вимагатиме провести розслідування, щоб виявити, яким чином ця правка з`явилася у фінальному тексті держбюджету.

Як відомо, 5 січня народний депутат від БПП Вадим Денисенко зареєстрував у ВР законопроект "Про внесення змін до закону "Про запобігання корупції" (щодо роботи електронної системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) (№3755), яким пропонується скасувати норму про відтермінування до 2017 року електронного декларування доходів чиновників.

УНІАН

Довідка "Ні корупції!"

5 січня 2016 року прес-служба президента України Петра Порошенка прокоментувала скандальну поправку, яка гальмує введення безвізового режиму і антикорупційну діяльність.

"Усвідомлюючи недоліки ухваленого Верховною Радою Державного бюджету на 2016 рік, Президент України підписав відповідний Закон України. Від цього залежать зміцнення обороноздатності держави, виплата зарплат, пенсій та інших соціальних видатків громадянам України, а також виконання зобов’язань перед МВФ для продовження плідної співпраці з макроекономічної стабілізації в країні", – йдеться у коментарі прес-служби.

"Якнайскоріше запровадження ефективної перевірки декларацій державних службовців, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів є однією з ключових складових політики Президента України у сфері боротьби з корупцією та важливою умовою візової лібералізації, для забезпечення якої Главою держави докладено значних зусиль", – наголосили у прес-службі.

Міністр юстиції Павло Петренко заявляв, що він сам зі ЗМІ дізнався про те, що нібито в законі про бюджет звідкись з'явився пункт, який відкладає запуск системи електронного декларування до 2017 року.

"З упевненістю заявляю - в проекті бюджету, який уряд подавав на розгляд Верховної Ради, такого пункту не було і не могло бути", – стверджував він.

Крім того, за його словами, уряд вимагатиме провести розслідування, щоб виявити, яким чином ця правка з'явилася у фінальному тексті документа.

Своєю чергою народний депутат від БПП Мустафа Найєм стверджує, що поправку про відтермінування електронного декларування доходів до проекту бюджету вніс заступник голови депутатської групи "Воля народу", член бюджетного комітету ВР Андрій Деркач.

Також він стверджує, що уряд "не помітив цієї поправки, оскільки рекомендував президенту підписати закон про бюджет на 2016 рік без зауважень".

Авторство Андрія Деркача підтверджує і член Національного агентства з питань запобігання корупції, народний депутат від "Блоку Петра Порошенко" Віктор Чумак.

"Автором поправки в бюджет, за інформацією багатьох джерел, є Андрій Деркач. Ті ж джерела стверджують, що голосування в комітеті відбулося", - заявляв він на своїй сторінці у Фейсбук.

Однак Деркач - народний депутат, заступник голови депутатської групи "Воля народу", який після смерті Ігоря Єремеєва став виконувачем обов'язків голови, стверджував, що вніс поправку не він, а позафракційний нардеп Мисик.