Митник переконав суд, що хабар через посередника давали не йому

Суд молоток 1Суд виніс виправдувальний вирок митнику, звинуваченому у вимаганні хабара, через відсутність достатніх доказів. Про це стало пише «Перша інстанція».

Під підозрою у хабарництві виявився головний інспектор оперативно-аналітичного відділу управління боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями Житомирської митниці Міндоходов. Йому інкримінували ч. 1 ст. 368 КК України - одержання хабара з використанням службового становища.

За матеріалами досудового розслідування, у вересні 2013 року інспектор отримав матеріали, які вказують на порушення митних правил господинею автомобіля «SKODA SUPERB» при ввезенні цієї машини на територію України.

Для вирішення цього питання, на прийом до Управління боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями прийшов чоловік господині автомобіля. Інспектор повідомив йому, що його дружині загрожує звинувачення в адміністративному правопорушенні і штраф в 8500 гривень.

У відповідь, чоловік запропонував зам'яти цю справу за винагороду в 500 доларів - на що інспектор погодився і дав детальні інструкції, яким чином можна отримати фіктивну довідку про техогляд, яка допоможе вирішити питання із законністю ввезення машини. Передавати йому гроші інспектор попросив через третю особу - яке, в результаті операції СБУ, було затримано з міченими доларами.

Інспектор своєї провини не визнав, заперечуючи будь-які домовленості з правопорушницею і її чоловіком. В результаті, він був виправданий судом - через відсутність достатніх доказів.