“Квартири для бійців АТО” – зручна легенда для тотальної забудови Києва висотками

Нацпарк 1Громада Голосіївського району вже третій тиждень блокує будівництво ЖК “Берген” на вулиці Потєхіна, 9 з вимогою припинити забудову території військової частини №Е6133А, яка безпосередньо прилягає до Національного природного парку Голосіївський, - повідомляє Громада Голосієва.

Скандальний комплекс “Берген” будується для СБУ. Колись там була військова частина, тож ці землі мають оборонне призначення. СБУ під приводом побудови житла для воїнів АТО отримала ці землі та розпочала зведення тринадцяти!!! 22-поверхівок.

Служба безпеки отримає лише 327 квартир з 3269, решта підуть на продаж“, – пише на своїй сторінці в Фейсбук журналістка Анна Бабінець і додає, що саме через це запитання прораб будівництва накинувся на журналіста.

Нацпарк 2

Прораб – Юрій Петрович Коваленко. Журналіст Влад Лавров, який працює у газеті KyivPost, спробував поговорити з паном Коваленком. Показав журналістське посвідчення і записував розмову на телефон. Спитав Коваленка, чому забудова продовжується, попри заяву СБУ спочатку вирішити конфлікт з громадою. Юрій Коваленко відповідав на питання неохоче. “Скільки квартир передбачено для працівників СБУ, а скільки на продаж?”, – спитав Влад. Пан Коваленко говорить: “Дай я тобі щось скажу”, хапає Влада за шию, вириває з рук телефон та кидає об землю. Поліція була поруч, тому Влад одразу написав заяву. Телефон йому казали берегти як речовий доказ”, –  пише Анна Бабінець.

Справді, у районі активно рекламується продаж квартир у житловому комплексі. Рекламники явно намагалися обіграти вислів – “Твій дім – твоя фортеця”, зобразивши логотип ЖК на щиті, що, ймовірно, має сподобатися замовникові будівництва – Службі безпеки України.

Нацпарк 3

На місці будівництва чемно висить паспорт об’єкта, згідно з яким будівництво 25-ти-27-ми поверхових будинків планується завершити у 2019 році.

Нацпарк 4

Комплекс будинків, відповідно до інформації на паспорті, займе площу понад 2,3 га.

Нацпарк 5

За бетонним парканом із колючим дротом колишньої військової частини – котлован. Це попри те, що на кадастровій карті земельна ділянка перебуває у комунальній власності територіальної громади, а цільове призначення ділянки – оборонне.

Нацпарк 6

Місцевий мешканець Олексій надіслав до редакції сайту Громади Голосієва світлину, на якій добре видно, наскільки впритул до нацпарку збираються звести хмарочоси.

Нацпарк 7

Олексій не проти того, аби для офіцерів СБУ-АТОвців побудували житло на цьому місці, але він вважає, що кількість квартир для АТОвців неспівмірно мізерна забудові. Адже можна і житло звести для військовиків, і при цьому не зашкодити інфраструктурі та Нацпарку, якщо врахувати реальну потребу в житлі СБУ.

Нагадаємо, у 2014 році Служба безпеки почала будівництво масштабного житлового комплексу на вулиці Потєхіна, 9 на узліссі Голосіївського парку.

Дозвіл на розроблення проектної документації Київрада дала СБУ ще за секретарювання в міськраді Галини Гереги 1 листопада 2012 року, коли, звісно ж, про проведення АТО ще ніхто не міг знати.

 Нацпарк 8Під житлову забудову дерибанилася вся територія військової частини, згідно з планом-схемою в додатку до рішення Київради.

Нацпарк 9

Протестувальники впевнені, що новий житловий комплекс з 13-ти!!! 27-поверхових будинків на 3269 квартир (з них тільки 327 планується виділити співробітникам СБУ, решта – для комерційного продажу) в безпосередній близькості від Національного природного парку “Голосіївський”, загрожує не тільки комунальним і транспортним колапсом у Голосіївському районі столиці, а й знищенням Національного природного парку, що входить до Природно-заповідного фонду України.

На сайті Київради створено відповідну петицію з вимогою ввести мораторій на забудову території, прилеглої до меж Нацпарку Голосіївський.

Нацпарк 10

29 грудня на зустрічі з представниками обуреної громадськості, після того, як протестувальники організували пікет під стінами СБУ, начальник департаменту господарського забезпечення СБУ Володимир Кіптенко публічно заявив: “Давайте на сьогоднішній день призупинимо будівництво, підготуємо всі документи, зробимо доповідь голові, і нехай він приймає рішення”.

Однак будівництво продовжується і нині, стверджують активісти.

Більше того, у середу, 20 січня, сталася сутичка між місцевими мешканцями і групою тітушок, яких випустили на вулицю для розгону мирної акції місцевих жителів.

За матеріалами “День” і соцмереж.